В Україні ще одна АЕС зібралася змінити російське ядерне паливо на американське

11 грудня 2017, 14:11
201
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В Україні ще одна АЕС зібралася змінити російське ядерне паливо на американське - фото

Україна поступово відмовляється від російського ядерного палива

На Рівненській АЕС обговорили можливу співпрацю з компанією Westinghouse Electric Company у сфері ядерної енергетики

Про це повідомляє прес-служба Енергоатому.

"Під час наради обговорено можливості компанії Westinghouse щодо співпраці в сфері постачання систем примусового скидання тиску та тривалого охолодження контайменту для малих енергоблоків РАЕС та поточні плани електростанції щодо реалізації "постфукусімських заходів" на енергоблоках ВВЕР-440 та ВВЕР-1000, а саме: примусове скидання тиску (водню) з гермооболонки, зниження концентрації водню в гермооболонці, утримання розплаву ядерного палива в корпусі реактора", -- йдеться в повідомленні.

Окрім того, окрему увагу було приділено питанню диверсифікації джерел постачання ядерного палива на РАЕС.

Нагадаємо, що відповідно до міжнародних норм в енергогенеруючій компанії необхідно мати декілька альтернативних постачальників однієї продукції.

"Нас цікавили досягнення та напрацювання у сфері виробництва американського ядерного палива як для енергоблоків-мільйонників, так і для малих енергоблоків ВВЕР-440… Питання розповсюдження цього палива на РАЕС та інші енергоблоки буде вирішуватись на рівні НАЕК Енергоатом", - прокоментував заступник головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Сергій Боришкевич.

Фахівці шведської компанії висловили сподівання щодо плідної співпраці зі спеціалістами Рівненської АЕС у майбутньому, зазначили у Енергоатомі.

Нещодавно в інтерв'ю НВ Бізнес віце-президент Енергоатома Олександр Шавлак висловив надію, що "з 2020 року ми взагалі не будемо залежати від РФ" в питанні поставок ядерного палива.

Раніше Westinghouse заявляла, що готується збільшити поставки ядерного палива власного виробництва на українські АЕС та збільшення своєї частки на ринку ядерного палива України.

Також повідомлялося, що Китай готовий брати участь у будівництві потужностей з виробництва ядерного палива в Україні.


Компанія Westinghouse працює в Україні з 1992 року, сприяючи диверсифікації постачання на український ринок ядерного палива. У середині 1990-х років Westinghouse почала свою роботу в країні з модернізації та підвищення безпеки АЕС.

У межах диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій України та зниження залежності від одного постачальника, російської компанії ТВЕЛ, Енергоатом у квітні 2014 року уклав договір із компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції. У 2015 році Южно-Українська АЕС успішно виконала завантаження модернізованого палива ТВС-WR виробництва Westinghouse на третьому енергоблоці. У квітні 2015 року цей блок було підключено до енергомережі країни. З 2016 року Енергоатом поставив на Запорізьку АЕС першу партію ядерного палива компанії Westinghouse.

Сьогодні згідно з підписаною угодою енергоблоки №2, 3 ЮУАЕС та №1, 3, 4 та 5 ЗАЕС переходять на паливо Westinghouse. Наразі основним постачальником ядерного палива на РАЕС російська ТВЕЛ.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Геополітика

Вчора, 20:43

thumb img
Мінус 10% ВВП. У Bloomberg підрахували ціну п'яти років окупації Криму для Росії
6542
Фінанси

Сьогодні, 09:30

thumb img
Навіщо потрібні термінали Bloomberg і Reuters для торгів ОВДП і при чому тут курс гривні
1348
Фінанси

Сьогодні, 15:26

thumb img
Міністр фінансів розповіла, які умови МВФ ще належить виконати
859

Головне

Футбол

Вчора, 21:02

thumb img
АПЛ: Ліверпуль повернувся в лідери, Челсі програв Евертону - відео
Події

Сьогодні, 14:39

thumb img
На Львівщині вбито прикордонника
Компанії/Ринки

Сьогодні, 11:05

thumb img
У Борисполі побудують сонячну електростанцію