В Україні розмитнили 16,5 тисяч автомобілів на єврономерах – ДФС

3 січня 2019, 19:31

З 25 листопада 2018 року по 2 січня 2019 року українці здійснили митне оформлення 16,5 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року.

Про це повідомили у прес-службі Державної фіскальної служби України.

Зазначається, що автомобілі були ввезені в Україну до набрання чинності нових правил ввезення таких автівок та перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

Відео дня

Із загальної кількості оформлених авто – майже 14 тис. транспортних засобів перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України. За них власники добровільно сплатили майже 119 млн грн (8,5 тыс. за кожне авто), що звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані.

Найактивніше громадяни оформлювали транспортні засоби у місті Києві – 3037 автомобілів, Волинській – 2642, Чернівецькій – 2058 та Закарпатській областях – 1137.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України опублікував документ під назвою Тимчасовий порядок виконання митних формальностей при здійснені митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на території України та затверджені зміни до нього.

Нагадаємо, 12 грудня 2018 року голова комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна повідомила про зміни до Тимчасового порядку митного оформлення транспортних засобів, які обмежують права митних органів коригувати вартість транспортних засобів.

Читайте також:

8 листопада Верховна Рада України прийняла в другому читанні два законопроекти про автомобілі на єврономерах. Вони зменшують акциз на розмитнення легкових автомобілів і посилюють відповідальність за порушення митних правил, зокрема, для осіб, які ввозять в Україну авто в режимі транзиту або тимчасового ввезення. Нові штрафи почнуть діяти після 180 днів з дня набуття законами чинності 25 листопада 2018 року.

10 грудня Южаніна заявила, що Державна фіскальна служба блокує митне оформлення транспортних засобів на єврономерах практично на всіх пропускних пунктах.

"Причина – вигадана ним (в.о. заступника голови ДФС Віктором Кривицьким – НВ) нова система перевірки митної вартості на рівні центрального апарату Державної фіскальної служби без фізичної присутності самого авто", – зазначила вона.

Читайте також:

Показати ще новини
Радіо NV
X