В Україні різко здорожчає горілка

1 березня 2016, 09:26
З 1 березня мінімальна ціна за півлітрову пляшку горілки зросте до 70 грн через підвищення акцизного збору

Про це ЛІГА.net повідомив гендиректор асоціації Укргорілка Володимир Остапюк.

"Якщо раніше в вартості пляшки горілки акциз становив 14 грн, то з 1 березня ця сума становитиме 21 грн. При цьому з відпускної ціни пляшки стягується 20% ПДВ", - говорить він.

Відео дня

Наразі мінімальна ціна пляшки становить приблизно 55 грн. При цьому, за словами Остапюка, рівень тінізації ринку досягає 40%.

На його думку, підвищення цін дозволить захистити галузь від розвитку тіньового ринку. При цьому він зазначив, що підвищення акцизу з 1 березня зовсім не означає, що в той же день ціна на горілку в торгових точках підвищиться.

"Між постачальниками і мережами є певні домовленості за обсягами поставок, в кожній мережі є запаси продукту, тому подорожчати горілка на полиці повинна протягом найближчого тижня", - зазначив Остапюк.

Нагадаємо, Верховна Рада погодила зміни до Податкового кодексу, якими передбачається підвищення ставки акцизного збору на спирт і міцні алкогольні напої на 50%.

З 1 березня акцизний збір на міцні спиртні напої підвищиться на 50%, до 105,8 грн/літр 100% спирту.

Виросте ще й акцизний збір на пиво, міцне вино і ігристе вино в 2 рази - до 2,48 грн/літр, 7,16 грн/літр і 10,4 грн/літр відповідно.

Показати ще новини
Радіо NV
X