В Україні провели перший електронний земельний аукціон

19 жовтня 2018, 16:34

На платформі OpenMarket держпідприємства СЕТАМ у четвер, 18 жовтня, відбулися перші в Україні електронні земельні торги.

Про це повідомили у прес-службі Держгеокадастру.

Так, на аукціоні продали права оренди на 10 ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 210 га - по дві в Кіровоградській, Львівській, Одеській, Сумській і Чернігівській областях.

Відео дня

У середньому стартовий розмір річної орендної плати за земельні ділянки становив 8,3% від нормативної грошової оцінки. Кількість учасників варіювалась від 2 до 6.

За результатами аукціону середня річна орендна плата становила 34,3%. Це більш ніж у чотири рази більше від стартового розміру.

Найдорожче під час торгів продано права оренди на земельну ділянку на території Команської сільради Чернігівської обл. площею 13 га, де стартова ціна піднялася до 70,73% від нормативної грошової оцінки і становить 157,8 тис. грн.

Найбільше під час торгів зріс розмір річної плати за користування земельною ділянкою на території Василівської сільради Кіровоградської обл. площею 18,26 га і склав 101,3% від нормативної грошової оцінки -122,2 тис. грн.

Також щодо цього лота було зафіксовано найбільшу кількість зроблених під час аукціону кроків – 2 333 кроки.

Загалом до місцевих бюджетів за результатами перших електронних земельних торгів щороку надходитиме понад 630 тис. грн.

Зазначимо, що земельні аукціони традиційного формату продовжують діяти до внесення змін до Земельного кодексу України.

Показати ще новини
Радіо NV
X