В Україні пропонують ввести пільговий податковий режим IP-Box для технологічних компаній

29 січня 2020, 15:27
Режим IP-Box допомагає компаніям зменшити суму, з якої потрібно сплатити податки.

У Міністерстві цифрової трансформації запропонували ввести пільговий режим оподаткування IP-Box (Intellectual Property Box) для компаній, які створюють і використовують об'єкти інтелектуальної власності, повідомляє прес-служба відомства.

Відео дня

У відомстві підкреслюють, що режим IP-Box буде поширюватися не тільки на IT-компанії, але і на працівників «всіх креативних і наукомістких сфер».

У міністерстві пропонують знижувати не ставку податку на прибуток, а суму, з якої цей податок потрібно сплатити. Зокрема, податок пропонують нараховувати на тільки на суму без урахування витрат на R&D (дослідження і розробки). Максимальна знижка може становити до 80%.

«Те саме стосується ЄСВ: режим дозволить сплачувати не 22% з усієї суми, витраченої на зарплату, а тільки із суми, яка залишиться після розрахунку знижки», - пояснили у відомстві.

Відзначається, що схожий режим вже діє в 19 країнах Європи.

В якості основної аудиторії податкової ініціатівsи в Мінціфри розглядають IT-сектор, MedTech, високотехнологічне виробництво, AgroTech, FinTech, а також інші галузі, які виробляють інтелектуальну власність.

Знижену ставку пропонують ввести на:

  • доходи від продажу / передачі прав об'єкта інтелектуальної власності;
  • платежі за ліцензійним договором;
  • компенсацію за порушення прав інтелектуальної власності.

У відомстві підкреслили, що запропоновані зміни не зачіпають 3-ї групи ФОП.

Нагадаємо, що на початку січня Мінцифри виступило з ініціативою ввести в Україні IT-податок в розмірі 4-7% для юридичних осіб без обмеження щодо обігу.

Раніше, вересні в уряді запропонували створити нову групу оподаткування для ФОПів в IT-галузі. Крім 5% -го єдиного збору, 1,5% -го військового збору та ЄСВ з двох мінімальних зарплат передбачалося введення збору на розвиток людського капіталу. Ставки цього збору пропонувалося поступово підняти з 1% в 2020 році до 5% в 2024 році. Ринок виступив проти такої ідеї.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X