Мінекономіки пропонує скасувати мораторій на експорт лісу-кругляка — законопроєкт

22 червня 2021, 18:01

Мінекономіки пропонує скасувати заборону на експорт з України необробленої деревини.

Відповідний проєкт закону міністерство опублікувало на своєму сайті у вівторок для обговорення.

Мораторій на експорт необробленої деревини був введений в 2015 році. Він порушує статтю 35 Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Арбітражна група щодо ініційованого європейською стороною спору рекомендувала Україні вжити відповідних заходів.

Відео дня

Законопроєктом пропонується встановити, що заборона на експорт лісоматеріалів має стосуватися тільки тих рідкісних порід дерев, які внесені до Червоної книги України.

Крім того, в Мінекономіки відзначають, що окремі компанії ухиляються від встановлених обмежень, експортуючи продукцію під виглядом тієї, яка не вимагає сертифікації. «Відсутність перевірки походження деревини під час експорту окремих товарних позицій дає можливість легалізації деревини незаконного походження», - йдеться в супровідних матеріалах.

У зв'язку з цим відомство запропонувало розширити перелік лісоматеріалів та виробів з деревини, експорт яких вимагає підтвердження їх походження.

Нагадаємо, що український парламент в квітні 2015 року на 10 років заборонив експорт необроблених лісоматеріалів. Заборона на експорт лісоматеріалів деревних порід (крім сосни) була введена з 1 листопада 2015 року, деревних порід сосни з 1 січня 2017 року.

У 2018 році Верховна Рада обмежила внутрішнє споживання необробленого лісоматеріалу до 25 млрд кубометрів на рік на термін дії заборони на вивезення за межі митної території країни лісу-кругляка.

Показати ще новини
Радіо НВ
X