В Україні приступили до впровадження накопичувальної пенсійної системи

11 жовтня 2017, 12:58
Кабінет міністрів України затвердив план впровадження накопичувальної пенсійної системи до 2019

Так, затверджено план заходів щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування на 2017-2018 роки з необхідністю внесення законопроекту про розміри страхових внесків до накопичувальної системи.

Відео дня

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 11 жовтня, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Згідно з документом, в першому кварталі 2018 року планується розробити і подати законопроект про визначення розмірів страхових внесків та бази нарахування страхового внеску до системи накопичувального пенсійного забезпечення. Він повинен визначити правила і загальні вимоги до програм обов'язкової і добровільної участі в накопичувальній пенсійній системі.

До кінця 2017 планується розробити і внести до парламенту законопроекти про критерії відбору недержавних пенсійних фондів; створення умов для вільного руху капіталів і введення нових фінансових інструментів для інвестування; забезпечення прозорості діяльності та звітності суб'єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення; удосконалення вимог до компаній, які управляють пенсійними активами; визначенні правил відбору та зміни недержавного пенсійного фонду, в якому враховуються внески до накопичувальної пенсійної системи.

До квітня 2018 року до Верховної Ради планується подати законопроекти про гарантування прав учасників накопичувальної пенсійної системи

Крім того, до 2018 року планується внести до парламенту законопроект про перерозподіл повноважень між Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) і Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) у сфері регулювання діяльності суб'єктів недержавного пенсійного забезпечення, в тому числі з урахуванням необхідності введення нагляду за діяльністю суб'єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення на підставі оцінки ризиків.

Нагадаємо, що сьогодні, 11 жовтня, в Україні набув чинності закон про пенсійну реформу.

Закон передбачає введення з 1 січня 2019 року накопичувальної системи загальнообов'язкового пенсійного страхування.

Мінімальний страховий стаж щорічно буде збільшується на 1 рік, поки не складе 35 років у 2028 році.

Щорічно з 2021 року буде відбуватися автоматична індексація пенсій, шляхом підвищення показника середньої зарплати, з якої розраховується пенсія на 50% зростання зарплати за попередні 3 роки і на 50% зростання індексу споживчих цін за минулий рік.

Крім того, пропонується ліквідувати пенсії за вислугу років, залишивши пільговий вихід на пенсію тільки для деяких категорій населення.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Показати ще новини
Радіо NV
X