В Україні прийняли перший закон про розмитнення автомобілів на єврономерах

8 листопада 2018, 14:23

Верховна Рада України змінила оподаткування ввезення легкових автомобілів на єврономерах.

За ухвалення в другому читанні і в цілому законопроекту №8487 проголосували 250 депутатів при мінімально необхідних 226.

Базові ставки акцизного податку будуть наступними: для автомобілів з бензиновим двигуном до 3 тис. куб. см - €50, понад 3 тис. куб. см - €100, для авто на дизелі з об'ємом двигуна до 3,5 тис. куб. см - €75 і понад - €150.

Відео дня

Йдеться саме про базові ставки, до яких ще будуть застосовуватися коефіцієнти. Після набрання чинності Тимчасовим порядком митного оформлення транспортних засобів, розробленого та затвердженого Кабінетом Міністрів України, протягом 90 днів акцизний податок може бути зменшено вдвічі.

Розмір акцизного податку, який треба буде сплатити, дорівнює базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку. Коефіцієнт віку - кількість повних календарних років. Коефіцієнт двигуна буде розраховуватися наступним чином: показник обсягу двигуна буде ділитися на 1000.

Нагадаємо, що в липні, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроекти №8487 і 8488, розроблені комітетом Верховної Ради з питань податкової політики для врегулювання ситуації із засиллям автомобілів на єврономерах. Однак у вересні профільний парламентський комітет заблокував ці законопроекти.

6 листопада комітет рекомендував народним депутатам прийняти в другому читанні законопроект №8487 про зниження акцизного податку з автомобілів. Також комітет рекомендував народним депутатам прийняти в першому читанні законопроект №8488 про посилення контролю над переміщенням і використанням авто, зареєстрованих в інших державах.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X