В Україні прийняли новий закон для найпоширенішої форми бізнесу

6 лютого 2018, 16:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В Україні прийняли новий закон для найпоширенішої форми бізнесу - фото

Рада прийняла закон про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю

Верховна Рада України підтримала в повторному другому читанні і в цілому законопроект Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю з техніко-юридичними поправками.

За відповідний законопроект №4666 проголосувало 285 народних депутатів.

"Зазначене питання на сьогодні регулюється законодавством, прийнятим в далекому 1991 році. У той же час товариства з обмеженою відповідальністю - це найпоширеніша форма бізнесу в Україні. Більш 0,5 млн таких товариств в Україні", - цитує агентство Інтерфакс-Україна голову комітету Верховної Ради з питань економічної політики Андрія Іванчука (фракція Народний фронт).

Він також додав, що стосовно зазначеного законопроекту до другого читання надійшло 503 поправки, з яких враховано 360.

Згідно із законопроектом, вартість частки Товариства з обмеженою відповідальністю встановлюється станом на день перед зборами учасників Товариства, де було прийнято рішення про виключення учасника з Товариства.

У перехідних положеннях законопроекту міститься також положення про примусовий викуп частки учасником.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, пропонується визначити порядок створення, діяльності, припинення товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю.

Крім того, законопроектом передбачено регулювання нового для України інструменту, яким є корпоративні договори, відомі в міжнародній практиці під назвою "shareholder agreements".

Також скасовується обмеження на кількість учасників Товариства і вимога вказувати в статуті розмір статутного капіталу, перелік учасників Товариства, а також його юридична адреса.

Учасникам товариств з обмеженою відповідальністю забезпечується значний простір для врегулювання своїх відносин з допомогою договорів в частині здійснення повноважень.

Також встановлено загальне правило про внесення учасниками вкладів не пізніше 6 місяців з дня державної реєстрації Товариства. Це правило враховує випадки, коли, наприклад, учасники зобов'язуються внести майно, яке не може бути внесено одразу, або коли таке внесення недоцільно.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал

Вибір редакції

Технології

15 червня, 09:01

thumb img
Країна розумнішає. Як 3G і 4G змінюють українську економіку
Економіка

Вчора, 09:00

thumb img
Прощавай, Росіє. Чому Польща стала головним торговим партнером України і що купує західний сусід
Економіка

15 червня, 09:30

thumb img
Гроші тижня: єврооблігації України, Роттердам-, купівля каналу ZIK соратником Медведчука, піруети Баришівського райсуду і знову газ

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua