В Україні придумали нові обмеження під час будівництва

4 травня 2018, 08:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропонує ввести межі мінімальної і максимальної щільності населення в забудові, обмеживши можливість її підвищення з урахуванням конкретних умов.

Відповідні зміни містяться в новому проекті державної будівельної норми (ДБН) Планування і забудова територій, передає прес-служба міністерства.

"Зараз діючими нормами визначено максимальну щільність населення – 450 люд./га, при цьому обмеження її підвищення немає. Тобто вона може збільшуватися при наявності відповідного обґрунтування, і хто як хоче, так і обґрунтовує таку необхідність. У результаті – в деяких районах великих міст бачимо суцільну забудову щільністю 1000-2000 люд./га та повну відсутність благоустрою і соцінфраструктури. Щоб унеможливити в майбутньому такі ситуації та забезпечити людям комфортні житлові умови, у новому ДБН будуть встановлені конкретні обмеження можливості підвищення щільності – допускається її збільшення максимально до 20% (це до 540 люд/га) за 2-х обов’язкових умов", - повідомив заступник міністра регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

Відео дня

Такими обов'язковими умовами є: розміщення на території мікрорайону підземних і/або багатоповерхових гаражів з автостоянками і велосипедними стоянками, а також наявність вбудовано-прибудованих закладів дошкільної освіти та об'єктів повсякденного і періодичного обслуговування, створення відкритих терас в житлових і громадських будівлях.

Для можливості підвищення щільності населення в забудові ці умови мають бути виконані одночасно.

Оновлений ДБН Планування і забудова територій вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

Раніше Мінрегіон запропонував обмежити допустимий відсоток забудови земельної ділянки залежно від поверховості будівлі для забезпечення благоустрою території.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X