В Україні позбавляють ліцензії держбанк

0 коментувати
ФГВФО просить НБУ ліквідувати Держзембанк

ФГВФО просить НБУ ліквідувати Держзембанк

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФЛ) пропонує Національному банку (НБУ) відкликати банківську ліцензію та почати процедуру ліквідації Держзембанку

В повiдомленнi Фонду йдеться про те, що вiн не має можливості вивести неплатоспроможний банк з ринку шляхом його продажу інвестору. До такого висновку прийшли в ФГВФО після невдалої спроби знайти покупця.

27 липня 2016 року пiд час введення тимчасової адміністрації Держзембанк мав прийнятні фінансові показники: залишок на коррахунку в іншому державному банку - 133,9 млн грн, зобов’язання за субординованим боргом – 10 млн грн. Вкладів фізичних або юридичних осіб та позабалансових зобов’язань не було.

Фонд гарантування вирiшив оголосити відкритий конкурс з продажу банку. Потенцiйним iнвесторам була наданна вичерпна iнформацiя про банк. Також Фондом було проведено незалежну оцінку вартості акцій та на її підставі встановлено мінімальну ціну продажу банку – 155 млн грн.

В результаті, в покупці Держзембанку зацікавилися п'ять чоловік, з яких тільки один інвестор (банківська установа) попередньо пройшов попередню кваліфікацію НБУ, що є обов'язковою умовою для участі в конкурсах Фонду гарантування.

Потенційним інвесторам дали можливість на протязi місяця пройти необхідні процедури і подати конкурсну пропозицію, аж до 19 вересня. Але жодної пропозицiї так і не надійшло.

Держзембанк був створений для реалізації нових механізмів агрокредитування і забезпечення аграріїв доступними фінансуванням. Йшлося насамперед про допомогу середньому і малому бізнесу в сільській місцевості.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: