В Україні почали готувати найбільший порт до передачі у приватні руки

27 квітня 2018, 12:24
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міністерство інфраструктури погодило умови і терміни подання технічного завдання на виконання робіт компанією EGIS з підготовки попереднього техніко-економічного обґрунтування концесійного проекту в морському порту Південний.

Про це повідомила прес-служба міністерства.

Так, кожні два тижні експерти EGIS надаватимуть в міністерство докладний звіт про виконану роботу. Заключний звіт буде представлено 2 липня.

Відео дня

"Вихід держави з стивідорної діяльності є вирішеним питанням. Цей процес має відбутися в усіх портах. Реалізація концесійного проекту в порту Південний є одним з найбільш перспективних проектів, який буде важливий і цікавий для держави і для бізнесу, адже стивідорна компанія МТП Південний є однією з найбільших в Україні", - заявив в.о. глави Адміністрації морських портів Райвис Вецкаганс.

За його словами, в перспективі реалізація інвестиційного проекту на умовах концесії в Південному може дати збільшення перевантажувальних потужностей до 34 млн тонн на рік.

Морський порт Південний розташований на берегах Аджаликcкого лиману на північно-західному узбережжі Чорного моря і є універсальним портом, який спеціалізується на перевантаженні хімічних вантажів і добрив, навалювальних, наливних і генеральних вантажів.


Концесія - договір про передачу природних багатств, підприємств та інших об'єктів, що належать державі або територіальній громаді, в тимчасову експлуатацію іншим державам, іноземним фірмам, приватним особам.


Нагадаємо, що раніше Кабінет міністрів України відмовився від варіантів приватизації або оренди портів, їх передаватимуть виключно в концесію.

Перед цим Міністерство економічного розвитку і торгівлі підтримало пропозицію Міністерства інфраструктури про передачу морських портів у концесію замість приватизації.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X