Мінінфраструктури запропонувало побудувати в Україні ще один порт

25 листопада 2015, 14:17
Міністерство інфраструктури розробило проект нового порту, що буде спеціалізуватись на рейдовій перевалці вантажів. Він буде розташований в районі Дніпро-Бузького лиману, повідомили у прес-службі відомства

У Мінінфраструктури описали схему роботи нового порту: вантажі малими партіями малотоннажним флотом спускаються в море, а на рейді нового порту перевалюються на великий морський тоннаж.

Відео дня

Відомство наголошує, що новий порт дозволить приймати великовантажні судна типу "панамакс", "постпанамакс" і навіть "кепсайз" (до 100 000 тонн).

"Важливо, що вантаж, що надходить з річки, взагалі не заходить в звичайний морський порт, а відразу потрапляє на рейдову перевалку. Це економить власнику вантажів і час, і гроші", - сказав перший заступника міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер.

Міністерство прогнозує, що рейдова перевалка стане стимулом для розвитку вантажного судноплавства на річці Дніпро, дасть імпульс реанімації кораблебудування в Україні та збільшить експортні можливості країни з перевалки вантажів.

"З огляду на близьке розташування заповідних морських акваторій, перелік вантажів, що будуть перевалюватись у новому порту, обмежений зерном, металом, контейнерами та насипними вантажами, нешкідливими для оточуючого середовища", - обіціє відомство.

Проект знаходиться на внутрішньому узгодженні в міністерстві інфраструктури. Наступними кроками буде його узгодження в Кабміні, відведення акваторії і створення ще одного філіалу Адміністрації морських портів України. Також буде організований технологічний ланцюг, що складається з суден змішаного плавання, буксирів, допоміжних суден та місць їх базування і відстою. Очікується, що інвестиції держави в проект сягатимуть до 33 млн грн.За планом, новий порт почне працювати влітку 2016 року.

Нині в Україні 31 порт, деякі з них розташовані в окупованому Росією Криму.

Нагадаємо, у листопаді СБУ викрила корупційну схему на 2,5 млн грн у миколаївському порту.

Також проходив обшук в Іллічівському порту, його екс-директору Юрію Круку, який зараз є радником міністра інфраструктури України, повідомлено про підозру у скоєнні злочину, пов'язаного з укладенням незаконного контракту.

Показати ще новини
Радіо НВ
X