В Україні підвищили акцизи і рентні платежі

21 грудня 2016, 09:19
Верховна Рада схвалила підвищення акцизів на алкоголь і тютюнові вироби, а також рентних ставок за користування надрами та радіочастотами і необхідний для прийняття держбюджету-2017 .

Депутати прийняли в цілому закон №5132 Про внесення змін до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Рада підтвердила зменшення рентної ставки для видобутку нафти з 45% до 29% (для глибин видобутку понад 5000 м - з 21% до 14%) і відмову від зниження рентної ставки для нових свердловин з видобутку газу до 12%.

Депутати погодилися, що з 1 січня 2018 р розподіл аграрної бюджетної дотації буде обмежено 150 млн грн на одного сільськогосподарського товаровиробника.

Окрім того, в законі є пункт про підвищення акцизів на виноробну продукцію та слабоалкогольні напої, рентних ставок за користування радіочастотами (крім мобільного зв'язку), екологічного податку на 12% (прогнозний рівень інфляції), а також зростання специфічної складової акцизу на тютюнові вироби на 40% при збереженні адвалорної на рівні 12%.

Рентна плата за користування надрами, водою і лісовими ресурсами збільшена на 10,4% - прогнозний зростання оптових цін, нормативна грошова оцінка землі несільськогосподарського призначення підвищена на 6%, фіксований сільгоспподаток - на 14%, тоді як сільгоспземель залишена на колишньому рівні.

Показати ще новини
Радіо NV
X