В Україні очікується падіння ставок банківських депозитів

7 лютого 2017, 13:58
В українських банків з'явилися передумови для зниження ставок по депозитах

Про це йдеться в огляді банківського сектора Національного банку України.

Як відзначає НБУ, ліквідність банківського сектора поліпшувалася протягом 2016 року завдяки поверненню коштів клієнтів. Також протягом минулого року НБУ в кілька етапів знизив ключову ставку з 22% до 14%.

Відео дня

"Всі ці заходи забезпечили передумови для зниження банками процентних ставок за депозитами. Відсоток за 12-місячними депозитами фізичних осіб за рік знизився на 3.8 п. п. до 17.5% річних в гривні і на 2.2 п. п. до 5.7% річних у доларах США", - йдеться в документі.

У IV кварталі зниження ставок загальмувалося через невизначеність ситуації навколо Приватбанку, вважають в НБУ.

Вартість депозитів у доларах і євро досягла нових історичних мінімумів, оскільки попит банків на валютне фондування залишається низьким.

Зниження вартості фондування створило для банків можливість у другому півріччі знизити відсоткові ставки за кредитами для бізнесу більше, ніж дешевшали депозити населення. Однак вартість нових кредитів все ще залишається високою, а тому вони залучаються переважно на короткий термін для фінансування оборотного капіталу.

За очікуваннями НБУ темпи приросту вкладів значно прискоряться в порівнянні з 2016 роком.

"Рішення проблеми платоспроможності Приватбанку, який пропонував вкрай високі відсотки за вкладами населення, створює передумови для суттєвого зниження депозитних ставок і здешевлення кредитів протягом 2017 року", - йдеться в огляді.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X