Новий закон про приватизацію набув чинності

1 коментувати
 Закон розподіляє об'єкти на 2 групи
Фото: pixabay/jwvein

Закон розподіляє об'єкти на 2 групи

Закон № 7066 Про приватизацію державного та комунального майна набув чинності.

Закон розподіляє об'єкти на 2 групи - об'єкти великої приватизації та об'єкти малої приватизації.

Зазначимо, що до об'єктів великої приватизації належать єдині майнові комплекси державних і комунальних підприємств і пакети акцій акціонерних товариств, де понад 50% акцій володіє держава, а також ті активи вартість, яких за останній рік перевищує 250 млн грн. Всі інші об'єкти віднесені до об'єктів малої приватизації.

Також закон містить перелік об'єктів, що не підлягають приватизації. В основному, це військове майно, майно медустанов, надра, корисні копалини, води, ліси, ядерні матеріали та установки, метро, ​​державні реєстри, майно Національної громадської телерадіокомпанії України (НСТУ) тощо.

У документі також зазначено, що об'єкти соціально-культурного призначення можна приватизувати тільки за умови збереження виду діяльності. Перепрофілювати можна лише об'єкти, які не працюють понад три роки і перебувають в аварійному стані. У цей перелік не входить спортивні заклади та бази, а також спортивні споруди, лікувальні та лікувально-профілактичні заклади.

Об'єкти малої приватизації продаватимуть виключно на електронних аукціонах. Особливості продажу об'єктів великої приватизації, що перебувають у комунальній власності, зможуть встановлювати місцеві ради. Порядок і умови продажу об'єктів великої і малої приватизації держвласності затвердить Кабмін

У законі також визначено, хто може бути покупцем. Зокрема, купувати державні та комунальні підприємства не можуть:

- потенційні покупці, зареєстровані в офшорних зонах, з непрозорою структурою власності (бенефіціарні власники яких не розкриті на 100%),

- юрособи РФ;

- резиденти РФ;

- юридичні особи, інформація про бенефіциарних власників яких не розкрита;

- фіз- або юрособи, які перебувають під санкціями, а також пов'язані з ними.

Контролювати дотримання законодавства при приватизації буде Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації, яку мають створити.

 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: