Новий закон про приватизацію набув чинності

7 березня 2018, 10:48

Закон № 7066 Про приватизацію державного та комунального майна набув чинності.

Закон розподіляє об'єкти на 2 групи - об'єкти великої приватизації та об'єкти малої приватизації.

Зазначимо, що до об'єктів великої приватизації належать єдині майнові комплекси державних і комунальних підприємств і пакети акцій акціонерних товариств, де понад 50% акцій володіє держава, а також ті активи вартість, яких за останній рік перевищує 250 млн грн. Всі інші об'єкти віднесені до об'єктів малої приватизації.

Відео дня

Також закон містить перелік об'єктів, що не підлягають приватизації. В основному, це військове майно, майно медустанов, надра, корисні копалини, води, ліси, ядерні матеріали та установки, метро, ​​державні реєстри, майно Національної громадської телерадіокомпанії України (НСТУ) тощо.

У документі також зазначено, що об'єкти соціально-культурного призначення можна приватизувати тільки за умови збереження виду діяльності. Перепрофілювати можна лише об'єкти, які не працюють понад три роки і перебувають в аварійному стані. У цей перелік не входить спортивні заклади та бази, а також спортивні споруди, лікувальні та лікувально-профілактичні заклади.

Об'єкти малої приватизації продаватимуть виключно на електронних аукціонах. Особливості продажу об'єктів великої приватизації, що перебувають у комунальній власності, зможуть встановлювати місцеві ради. Порядок і умови продажу об'єктів великої і малої приватизації держвласності затвердить Кабмін

У законі також визначено, хто може бути покупцем. Зокрема, купувати державні та комунальні підприємства не можуть:

- потенційні покупці, зареєстровані в офшорних зонах, з непрозорою структурою власності (бенефіціарні власники яких не розкриті на 100%),

- юрособи РФ;

- резиденти РФ;

- юридичні особи, інформація про бенефіциарних власників яких не розкрита;

- фіз- або юрособи, які перебувають під санкціями, а також пов'язані з ними.

Контролювати дотримання законодавства при приватизації буде Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації, яку мають створити.

Показати ще новини
Радіо NV
X