В Україні можуть змінити прогноз зростання економіки

26 вересня 2017, 12:22
Національний банк України (НБУ) допускає поліпшення прогнозу зростання валового внутрішнього продукту у 2017 році під час чергового перегляду макропоказників у кінці жовтня

Про це заявив заступник голови правління НБУ Дмитро Сологуб у бліц-інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

"Ми бачимо, що в цьому році ми дещо консервативно оцінили вплив блокади на зростання ВВП. Дані за другий квартал і деякі показники за третій свідчать, що ситуація краща, ніж ми очікували... Тому ми бачимо, що вже до кінця 2017 року, економіка може зрости більше, ніж ми очікували ", - сказав він.

Відео дня

За його даними, швидко, зокрема, відновилися металургійні підприємства після розриву торгово-транспортних зв'язків на сході країни. Це відновлення також підтримується активним зовнішнім попитом.

Крім цього, заступник голови правління НБУ зазначив оптимістичну статистику по сільськогосподарському сектору.

"Хоча збір врожаю і відстає від показників минулого року, наші очікування були ще гірше, оскільки погодні умови виявилися в цьому році несприятливими", - сказав Сологуб.

За його даними новий макроекономічний прогноз буде презентовано в короткому форматі на монетарному брифінгу 26 жовтня. Через тиждень після брифінгу буде оприлюднено новий інфляційний звіт, в якому новий прогноз буде представлений в широкому форматі.

Нагадаємо, що раніше НБУ оцінив зростання економіки України з початку року у 2,3% в річному вимірі. А прогноз по економічному зростанню за підсумками 2017 року НБУ оцінив у 1,6%.

Перед цим в уряді спрогнозували зростання ВВП у 2017 році на рівні 2%.

Крім того, Світовий банк (СБ) також прогнозує зростання ВВП України в 2% в поточному році, проте не бачить значних ривків в секторах економіки. У СБ додали, що такого зростання економіки недостатньо для зростання доходів громадян.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X