В Україні може з’явитися "коса зебра" на перехрестях

12 квітня 2019, 14:14

Переходи з "косою зеброю" підвищують безпеку пішоходів, зазначили у Мінрегіоні

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ вивчає зарубіжний досвід із облаштування пішохідних переходів у вигляді "косої зебри". Про це у Facebook написав заступник міністра Лев Парцхаладзе.

Відео дня

"Підвищуємо безпеку пішоходів на перехрестях завдяки проектуванню пішохідних переходів з "косою зеброю", тобто, не під прямим кутом до тротуару, а навскіс", - написав він.

За його словами, влаштування на перехрестях наземних пішохідних переходів із "косою зеброю", по-перше, підвищує видимість людей на переході – ризик наїзду чи іншої аварії стає набагато менше; по-друге, підвищує увагу і самого пішохода, змушує його дивитися в бік автомобіля, що рухається.

Парцхаладзе зазначив, що більшість ДТП в Україні за участю пішоходів відбувається саме на перехрестях. За статистикою МВС у 2018 році на українських дорогах загинуло близько 3 тис. людей, близько 30 тис. - травмовані. Причому, найрозповсюдженіші причини аварій – порушення правил проїзду перехресть, недотримання безпечної дистанції, порушення правил маневрування, перевищення дозволеної швидкості та водіння напідпитку.

"Практика навскісних пішохідних переходів сьогодні зустрічається у Бельгії, Німеччині, Франції, Нідерландах та інших країнах. За підрахунками експертів, тільки завдяки їх використанню ризик аварій на дорогах зменшується до 10%", - - зазначив заступник міністра.

Раніше повідомлялося, що Мінгрегіон хоче змусити забудовників обладновувати ліфтами чотирьохповерхові будинки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X