В Україні хочуть обмежити максимальну площу земельної ділянки у одного власника

24 лютого 2017, 12:52
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Міністерство аграрної політики та продовольства України робить ставку на формування середнього класу в рамках проведення земельної реформи

Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк, передає прес-служба відомства.

За словами Мартинюка, поки під дією мораторію знаходяться приблизно 37 млн га землі.

Відео дня

"Тим часом 5 млн га землі, які знаходяться в приватному користуванні, не підпадають під дію мораторію. І це не створює проблем, ніхто нікого не ошукує. Причому в Україні немає обмежень на володіння цією землею для юридичних осіб", - підкреслив Мартинюк.

За його словами, Мінагрополітики пропонує відкривати ринок землі в два етапи - спочатку дозволити купівлю-продаж державних земель, а через 2 роки, коли ціна сформується, відкрити ринок для всіх власників.

На думку першого заступника, максимальний розмір ділянки слід обмежити 200 га.

"Мета запровадження ринку землі - створення середнього класу на селі. Якщо вона буде досягнута, то в середньостроковій перспективі в кожному селі буде ефективно працювати 2-3 фермери, які будуть спеціалізуватися на високомаржинальних культурах, які не потребують масштабності виробництва", - пояснив Мартинюк.

Нагадаємо, що в жовтні 2016 року Верховна Рада продовжила мораторій на відчуження сільськогосподарських земель строком на 1 рік до 1 січня 2018 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X