В Україні "будівельна амністія" почне діяти з осені

20 липня 2018, 08:26
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Можливість легалізації самобудів класу СС1, побудованих до 2015 року, запрацює з вересня.

Про це повідомив глава Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) Олексій Кудрявцев, передає Інтерфакс-Украина..

"Кожне п'яте звернення (до ДАБІ - ред.) - з приводу "будівельної амністії". Ми зробимо все, щоб до 1 вересня вона почала працювати. На жаль, підзаконні акти підготовлені несвоєчасно, але зараз ми вже - на фінішній прямій, тиждень-два - і вони будуть виходити", - сказав Кудрявцев.

Відео дня

Закон про легалізацію самобудів було ухвалено Верховною Радою наприкінці березня цього року. Він встановлює безстрокову легалізацію самобудів класу СС1. Орган державного архітектурно-будівельного контролю зобов'язаний прийняти об'єкт в експлуатацію після технічного обстеження протягом 10 днів з моменту подачі заяви.

Дія закону поширюється на індивідуальні житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 кв. м, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 кв. м (побудовані в період з 5 серпня 1992 по 9 квітня 2015 року); будівлі і споруди сільськогосподарського призначення (побудовані до 12 березня 2011 року).

Раніше повідомлялося, що в Україні запустили онлайн-оповіщення про будівництво приватних будинків. Нова система є повністю автоматизованою, тобто повідомлення вносяться системою в реєстр дозвільних документів без участі чиновників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X