В Україні буде вигідніше зберігати газ

22 серпня 2018, 08:55

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила проект змін, які полегшать отримання і надання послуг зберігання "іноземного" газу в підземних сховищах (ПСГ) в режимі "митного складу".

Про це свідчить проект НКРЕКП щодо змін до Кодексу газосховищ і типовий договір зберігання газу, передає Інтерфакс-Україна.

"Ухвалення змін забезпечить створення простих і необтяжливих умов доступу до газосховищ для замовників послуг зберігання та посприяє поглибленню інтеграції з ринками природного газу держав - сторін Енергетичного співтовариства, а також залучення іноземних замовників до отримання послуг зберігання (закачування, відбору) газу", - говориться в повідомленні комісії.

Відео дня

Зокрема, присвячений обміну інформацією розділ в кодексі планується доповнити абзацом: "У разі приміщення газу замовника, що зберігається на митному складі в митному режимі митного складу, в інший митний режим, замовник зобов'язаний протягом трьох робочих днів з дати митного оформлення такого природного газу надати оператору копію оформленої митної декларації, завірену митницею в установленому порядку ".

Як повідомлялося, до літа 2017 року митне оформлення природного газу, що транспортується на територію України для його зберігання в ПСГ, можна було проводити тільки в митному режимі "транзит". У червні 2017 року Укртрансгаз отримав дозвіл на відкриття та експлуатацію митного складу на базі українських ПСГ. Це дозволяє компаніям, в тому числі іноземним, зберігати газ протягом трьох років без сплати будь-яких податків і митних зборів при подальшому транспортуванні природного газу з території України.

В останні роки українські сховища обсягом 31 млрд куб. м завантажені всього на 50%. У зв'язку з цим оператор ГТС України пропонує надавати послуги зберігання іноземним трейдерам, в першу чергу, з сусідніх країн, де існує дефіцит газових сховищ - Польща, Угорщина, Румунія, Словаччина і Молдова.

З 1 серпня в Україні ввели нові тарифи на зберігання газу. Зокрема Укртрансгаз перейшов на принцип плати за замовлену потужність при тарифікації послуг ПСГ. Новий тариф на закачування в ПСГ зафіксований на рівні 0,172 грн за тис. Куб. м на добу (раніше діяв тариф 32,9 грн за тис. куб. м), на зберігання - 64,4 грн за тис. куб. м на добу (раніше - 46,2 грн за тис. куб. м), на відбір - 67,1 грн за тис. куб. м на добу (раніше - 32,9 грн за тис. куб. м). Ці ж тарифи будуть застосовуватися і для послуги "митний склад".

Як повідомлялося, за станом на початок сезону відбору газу з ПСГ 2017/2018 рр, газ в ПСГ зберігали 244 компаній, в т.ч. три іностранние- з Чехії, Голландії і Швейцарії.


Укртрансгаз, 100% якого належить НАК Нафтогаз України, експлуатує систему магістральних газопроводів і 11 підземних сховищ газу країни.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X