В Україні сповільнилося зростання ВВП

6 травня 2019, 11:21
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Зростання ВВП України в першому кварталі 2019 року склало 2,4%

Зростання реального ВВП в Україні в першому кварталі 2019 по відношенню до аналогічного періоду минулого року сповільнилося до 2,4% в порівнянні з 3,5% в четвертому кварталі 2018 року і 3,3% - в цілому за 2018 рік. Про це повідомляє Інтерфакс- Україна з посиланням на інфляційний звіт Нацбанку.

Відео дня

"Очікувано зменшився внесок від зростання в сільському господарстві через вичерпання ефекту рекордного врожаю... Крім того, послабшали показники промисловості: як в енергетичному секторі (через теплу погоду цього року в порівнянні з попереднім), так і в окремих видах переробної промисловості", - пояснює НБУ.

Зокрема, істотне падіння в хімічній промисловості тривало протягом більшої частини кварталу, перш за все на тлі ремонтно-відновлювальних робіт на окремих заводах, вказує центробанк.

"Введення Росією в кінці 2018 заборони на ввезення окремих видів машинобудівної продукції було одним з факторів подальшого падіння обсягів виробництва у машинобудівній галузі", - йдеться в звіті.

Згідно з ним, темпи зростання металургійного сектора хоч і помітно прискорилися в березні (на тлі завершення запланованих ремонтних робіт на кількох великих підприємствах ГМК), за результатами першого кварталу 2019 були близькі до нуля.

"Не дивлячись на деяке уповільнення, основним фактором економічного зростання залишився внутрішній попит (перш за все споживання домогосподарств і інвестиційна діяльність підприємств)", - підкреслює НБУ.

На його думку, про подальше стійке нарощування споживчого попиту свідчило прискорення зростання роздрібного товарообігу і пасажирообороту, які підтримувалися стійким збільшенням реальних заробітних плат і пенсійних виплат.

"Прискорилось зростання в будівництві, що, з одного боку, в значній мірі обумовлено сприятливими погодними умовами цього року в порівнянні з попереднім, а з іншого - може свідчити про стійкий інвестиційний попит", - додав Нацбанк.

У звіті регулятор вперше оцінив вплив погодних умов на економічне зростання. Зокрема, на його думку, в лютому і березні цього року погодні умови внесли значний позитивний внесок в зростання обсягів виконання будівельних робіт, проте внесли більший негативний внесок в показники енергетики. "В результаті в цілому внесок погодних умов в ІВБГ (індекс виробництва базових галузей - ред.) за перший квартал 2019 був негативним, але незначним -0,2 процентних пункти", - вказав НБУ.

Центробанк також зазначив, що завдяки збереженню позитивного первинного сальдо бюджету і зміцнення гривні державний і гарантований державою борг станом на кінець березня 2019 опустився нижче 60% ВВП вперше з 2014 року - до 59% ВВП.

Як повідомлялося, в НБУ раніше прогнозували тимчасове уповільнення зростання ВВП в 2019 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X