В Україні з'явилася можливість зареєструвати підприємство за три хвилини

28 березня 2019, 11:00

Підприємці зможуть реєструвати ТОВ в онлайн-режимі

Український уряд повернув підприємцям можливість реєструвати юрособу онлайн і там же вибирати систему оподаткування. Відповідні рішення були прийняті на засіданні Кабміну 27 березня. Cистема онлайн-реєстрації ТОВ запрацює в квітні, повідомляє AIN.

Відео дня

Проекти рішень розроблені BRDO, Мінекономіки, Мін'юстом, Мінрегіоном та бізнес-асоціаціями. Поки що мова йде лише про форму ТОВ, проте в майбутньому будуть додані і інші форми підприємств.

До 2018 року можна було зареєструвати юрособу в Україні онлайн, але за умови, якщо ТОВ оформлялося по модельному статуту, затвердженому постановою Кабміну №1182 від 16 листопада 2011 року. Але коли в червні 2018 року вступив в силу Закон про товариства з обмеженою відповідальністю, ця система перестала працювати, оскільки редакція модельного статуту ТОВ перестала узгоджуватися з законом. Модельний статут - це фактично шаблон статуту для ТОВ, затверджений Кабміном.

Зараз, після вступу рішень уряду в силу, запрацювала нова реакція модельного статуту. Якщо раніше підприємцям пропонувався загальний шаблон, тепер модельний статут автоматично формується під потреби підприємця. Також можна в режимі онлайн вибрати систему оподаткування (єдиний податок, ПДВ).

Також, знову доступна реєстрація ТОВ онлайн. Для того, щоб зареєструвати таку форму юрособи, підприємцю потрібно:

- зайти на портал Онлайн-будинок юстиції, вибрати пункт про реєстрацію бізнесу і потім - пункт про реєстрацію юрособи;

- відповісти на питання системи;

- на основі відповідей підприємця система згенерує три документи: заяву на реєстрацію, статут і протокол рішення засновників;

- підприємець-засновник підписує сформований пакет документів своїм ЕЦП. На цьому реєстрація завершена.

Якщо вибрати опцію формування статуту в редакції, яку рекомендує уряд (а не налаштовувати його індивідуально), вся процедура займе кілька хвилин.

"Ми передбачили механізми, які дозволять зареєструвати ТОВ онлайн за 3 хвилини... Прийняття постанови вже в квітні дозволить запустити систему онлайн-реєстрації", - пояснив заступник голови BRDO Денис Малюська.

ТОВ, які працювали на попередній редакції модельного статуту, будуть управлятися нею до моменту вибору нової редакції, але не пізніше червня цього року. Після цього їх автоматично переведуть на новий модельний статут.

Раніше повідомлялося, що у Верховній Раді запропонували знизити податки для IT-галузі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X