В Україні почали діяти нові правила техогляду

2 травня 2019, 19:12

В Україні з 1 травня 2019 року почали діяти нові правила проходження техогляду транспортних засобів

Зокрема, оновлено формат документа, що підтверджує успішне проходження транспортним засобом перевірки технічного стану. Відтепер інформація буде зберігатися в форматі радіопозначки, повідомляє прес-служба головного сервісного центру МВС України.

Відео дня

"Формат документа, що підтверджує успішне проходження транспортним засобом перевірки технічного стану, буде оновлено. З 1 травня 2019 року паперовий бланк протоколу буде видаватися суб'єктами здійснення ОТК в комплекті з наліпкою з міткою радіочастотної ідентифікації. Відповідно до пункту 30.2 Правил дорожнього руху, власник транспортного засобу зобов'язаний закріпити мітку в правій верхній частині вітрового скла, з його внутрішньої сторони", - йдеться в повідомленні.

Контролюючим органам буде легше перевіряти, чи допущене певне авто до участі в дорожньому русі: інформацію з мітки радіочастотної ідентифікації скоро стане можливо зчитувати з відстані за допомогою спеціального технічного обладнання.

При цьому, якщо власник транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, отримав бланк протоколу ОТК до вступу в силу змін, він зможе користуватися документом старого зразка до моменту закінчення терміну його дії.

Таке нововведення - планове, Україна до 2022 року має перейти на європейські норми техогляду.

У країнах ЄС діє Директива 40/2009, яка чітко прописує всі правила. Легкові автомобілі перевіряють через чотири роки після першого використання, а потім - кожні два роки. Право техогляду отримують не тільки держоргани, а й приватні компанії, які отримали сертифікат від держави.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що система автоматичної відеофіксації порушень ПДР на дорогах України запрацює до кінця 2019 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X