Олександр Ткаченко розповів, як збираються регулювати онлайн-медіа, блоґерів і соцмережі

21 листопада 2019, 15:36

Олександр Ткаченко попросив представників медіа допомогти депутатам з розробкою законопроєкту.

Міністерство культури і комітет Верховної Ради з питань інформаційної політики розробляють проект Закону про регулювання онлайн-ЗМІ, повідомляє Liga.net.

На зустрічі з журналістами онлайн-медіа голова комітету Олександр Ткаченко представив чорновий варіант законопроекту і попросив допомогти з розробкою документа.

Відео дня

«Я попросив вас не бути байдужими до цього питання. Ми все одно це зареглюємо. А ось те, як ми це зарегулюємо, сильно залежить від вас», - сказав Ткаченко.

У проекті Закону, який планують відправити на розгляд парламенту до кінця року, прописана норма реєстрації онлайн-медіа та соціальних мереж (Google, YouTube, Facebook) з метою оподаткування. Податковий комітет Ради розробляє зміни до Податкового кодексу, щодо оподаткування так званих провайдерів загального доступу - Facebook, YouTube, Instagram і т. Д.

Ткаченко додав, що принцип реєстрації онлайн-ЗМІ вже діє в окремих європейських країнах, але там ця процедура добровільна.

Також в комітеті розглядають ініціативу прирівняти блогерів до ЗМІ: тоді виникне не тільки питання оподаткування, а й контенту.

«Питання, з якої межі ми їх вважаємо медіа. 5000, 10 000, мільйон (фоловерів - ред.)? »- поцікавився Ткаченко.

Законопроект передбачає штрафи і блокування онлайн-ресурсів за рішенням суду.

Нагадаємо, що Ткаченко вже анонсував появу податку для YouTube і Netflix .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X