У США чиновники почнуть вивчення ризикового ринку кредитів в $1,6 трлн, який досяг рівня 2007 року

7 березня 2019, 15:46

Ринок обсягом у $ 1,6 трлн прокредитованих компаній з низькими кредитними рейтингами зараз знаходиться на дуже високих рівнях

У Раді з фінансової стабільності (FSB) заявили, що будуть вивчати стрімке зростання індустрії «левередж» кредитів, повідомляє Business Insider.

Ринок обсягом в $ 1,6 трлн прокредитованих компаній з низькими кредитними рейтингами зараз знаходиться на більш високих рівнях, ніж раніше, що спровокувало необхідність його дослідження, повідомив Financial Times глава FSB Рендалл Кварлс.

Відео дня

Ризикові кредити часто використовувалися групами прямих інвестицій для викупу контрольних пакетів акцій компаній за допомогою кредитів (LBO) або проблемними компаніями, у яких немає доступу до кредитних ринків більш високої якості, що змушує їх займати гроші з високою кратністю їх доходів.

Суть «левередж» кредитів полягає у тому, що ті, хто їх використовує робить ставку на майбутнє компанії, вкладаючи у неї кредитні кошти.

Торкаючись фінансової стабільності, Кварлс сказав FT, що «нам потрібно знати про це більше, ніж зараз, і ми запустили для цього процес в FSB, щоб зрозуміти це».

Через десятиліття після фінансової кризи регулятори розглядають потенційні ризики для глобальних систем. Зростання корпоративного боргу стало серйозною проблемою, оскільки ризикове кредитування значно збільшилося.

Колишній голова Федеральної резервної системи Джанет Йеллен, Банк Англії, Резервний банк Австралії і нинішній голова ФРС Джером Пауелл попереджали про небезпеку надмірного рівня «левередж» кредитів. Загальна сума непогашених інструментів оцінюється в $ 1,4-1,6 трлн. Загальна сума нових «левередж» кредитів у 2018 році перевищила $700 млрд.

«Погіршення стандартів андеррайтингу для «левередж» кредитів стає все більш тревожними, - сказав Рон Темпл, глава американського фонду акцій Lazard Asset Management.

Велика кількість кредитування із застосуванням позикових коштів в останні роки також співпала з погіршення якості умов або правових заходів захисту для кредиторів, що призвело до додаткових побоювань щодо стійкості продукту у разі економічного спаду.

Показати ще новини
Радіо НВ
X