Перемога Зеленського не призведе до зняття торговельних обмежень між Україною і РФ - Moody's

4 квітня 2019, 12:36

Повна нормалізація відносин між Україною і РФ в разі перемоги шоумена Володимира Зеленського на президентських виборах є малоймовірною, тому торгові обмеження залишаться в силі, йдеться в опублікованому 4 квітня огляді Moody's.

Поки неясно, якими будуть наслідки перемоги Зеленського на виборах, оскільки його виборча програма продовжує формуватися. У ній немає конкретики з ключових питань.

Відео дня

"Заяви Зеленського свідчать, що у зовнішній політиці він, ймовірно, займе більше примирливу позицію по відношенню до Росії, зберігаючи при цьому широку орієнтацію на Європейський Союз. Тим не менше, більш м'який підхід може підкріпити тенденцію до зниження інтенсивності бойових дії на Сході України, що дозволить заморозити конфлікт", - йдеться в огляді.

Згідно з прогнозом Moody's, в разі перемоги Зеленського Україна скоротить витрати на оборону.

"Однак повне зближення з Росією малоймовірно, оскільки Зеленський не визнає анексію Криму Росією та не підтримає надання широкої автономії окупованих Росією частинах Східної України. Оскільки нормалізації відносин, швидше за все, не буде, торговельні обмеження залишатимуться в силі по обидва боки кордону", - додали аналітики.

Вони прогнозують, що можлива перемога Зеленського в другому турі виборів не призведе до негайної зміни економічної та фіскальної політики, оскільки прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі, а також міністр фінансів призначаються парламентом, де у шоумена поки немає своєї політсили.

Згідно з оглядом, зараз в української влади є сильні стимули виконувати умови меморандуму з МВФ через обмеженість в ліквідності та мінімальний доступ до ринків капіталу.

"Однак ці стимули значно ослабнуть, якщо економічні і фінансові умови нормалізуються після президентських і парламентських виборів, оскільки незадоволений попит, імовірно, буде стимулювати економічну активність в приватному секторі, і ризики політичного переходу можуть знизитися, відкриваючи доступ до ринків. Отже, наступна програма з МВФ, ймовірно, буде укладена тільки після тривалих переговорів", - йдеться в огляді.

У першому турі виборів шоумен Володимир Зеленський набрав 30,24% голосів, а чинний глава держави Петро Порошенко - 15,95%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X