В Раді Європи назвали ключові причини відмивання коштів в Україні

30 січня 2018, 13:19

Корупція та незаконна економічна діяльність, зокрема фіктивне підприємництво, ухилення від сплати податків та шахрайство, підсилюють відмивання коштів в Україні.

Про це йдеться у звіті Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів (MONEYVAL), передає DW.

"Значна частка тіньової економіки, підживлена масовим використанням готівки, робить країну особливо вразливою", - йдеться у звіті.

Відео дня

Головними механізмами відмивання коштів в Україні назвали конвертаційні центри, через які фонди перетікають з реального у тіньовий сектор економіки, та які використовуються для конвертування коштів у готівку та виведення її за межі країни.

У звіті наголошується, що відмивання коштів у країні все ще розглядається як другорядний злочин, який лише доповнює предикатний (злочин, внаслідок якого виникли доходи, що стають предметом відмивання коштів - ред.).

Експерти переконані, що українська влада має більш активно і суворо карати високопосадовців, причетних до злочинів з відмивання коштів.

Наразі українська влада має вивчити рекомендації експертів і повідомити про їх втілення на першій сесії комісії у 2019 році.

Показати ще новини
Радіо НВ
X