В ProZorro з’явилася функція контролю за оплатою по договорах публічних закупівель

15 липня 2016, 15:15
144
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В ProZorro з’явилася функція контролю за оплатою по договорах публічних закупівель - фото

Фото: telegraf.com.ua

Дані щодо оплати контрактів, як і решту документації по тендеру, можна знайти на сторінці тендеру на сайті prozorro

В електронній системі публічних закупівель ProZorro з’явилася довгоочікувана функція перевірки оплати за контрактом

Завдяки зусиллям Мінекономрозвитку, команди ProZorro, Міністерства фінансів, системи Є-Data і проекту .007, кожен охочий може ознайомитись не тільки із текстом контракту, який було підписано з переможцем тендеру, а ще й дізнатися, чи була проведена по ньому оплата. Про це йдеться в прес-релізі.

Дані щодо оплати контрактів, як і решту документації по тендеру, можна знайти на сторінці тендеру на сайті prozorro. Додавання цієї функції було одним із побажань, які найчастіше звучали від представників бізнесу, оскільки довгі роки формувався стереотип, що держава є поганим платником.

"Дуже важливо відновити довіру бізнесу до публічних закупівель, і функція контролю за оплатою значно додасть впевненості постачальникам. Крім того, це дозволить активістам і правоохоронцям відслідковувати можливі порушення в оплаті і вживати відповідні заходи до замовників, які порушують правила чи намагаються ними маніпулювати", - розповів заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Функція контролю оплати дозволяє в режимі онлайн відстежувати платежі, які проводяться через державне казначейство, а також збирати аналітику таких платежів за підприємствами, регіонами, ключовими платниками тощо.

"Контроль за фінансами в державі – це дуже важлива складова реформ. Коли ви маєте змогу подивитися, за що і кому сплачує ваша міська рада, а які платежі йдуть погано і "зі скрипом", ви можете вимагати від чиновників пояснень. Це чудовий інструмент для тиску на недобропорядних держслужбовців", - зазначила Оксана Маркарова, перший заступник Міністра фінансів України.

Зі свого боку, Наталя Кравченко, керівник проекту .007, підкреслила, що ідея проекту 007 – надати громадськості максимально простий і дієвий механізм контролю використання бюджетних коштів.

Головним завданням в процесі інтеграції було поєднати інформацію по конкретних контрактах в системі ProZorro із інформацією по сплаті за цими контрактами Держказначейством. Окрім технічного боку робіт, величезних зусиль потребувало бюрократичного узгодження процедур.

Як повідомлялося, Державне агентство резерву України повністю перейшло на систему електронних закупівель ProZorro. Держрезерв зареєструвався на всіх 6 майданчиках ProZorro, а також розмістив в системі річний план закупівель.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

Вчора, 16:10

thumb img
Амбромавічус і Данилюк. Що вони роблять поруч із Зеленським?
9468
Економіка

Сьогодні, 12:34

thumb img
Гройсман про перепалку з Ляшком: "Я не знаю, що багато людей потребують кращого життя? Відкрили мені Америку, б***ь"
7130
Компанії/Ринки

Вчора, 13:55

thumb img
Комітет Європарламенту схвалив директиву про Північний потік-2
7073

Головне

Країни

Сьогодні, 08:09

thumb img
Екс-адвокат Трампа отримував гроші від фірми російського олігарха Вексельберга
Політика

Сьогодні, 16:48

thumb img
У Рівненській області затримали учасника виборчої піраміди з 2,5 млн грн "чорної готівки" - ГПУ
Геополітика

Сьогодні, 00:37

thumb img
В США можуть звинуватити екс-радника Обами у лобіюванні інтересів Януковича − NYT