В офшорах сховано близько 10-13% світового ВВП - дослідження

14 листопада 2017, 10:17
За останні десять років обсяг активів в офшорах не припиняє збільшуватися: з $6 трлн в 2005 році до $10 трлн в 2016 році

Про це свідчать дані Boston Consulting Group, отримані в ході інтерв'ю з фахівцями з управління приватними активами, передає Російська служба Бі-бі-сі.

За консервативними оцінками, в офшорах сховано 10-13% світового ВВП, вважають в BCG.

Відео дня

У той же час некомерційна організація Tax Justice Network в своєму дослідженні підрахувала не тільки фінансові активи, а й різні цінності, записані на офшори: яхти, предмети мистецтва, нерухомість. За даними TJN, тільки в 2010 році в офшорах зберігалося $21-32 трлн.

Французький економіст Габріель Зукман в 2013 році підрахував, що в офшорах міститься близько 10% світового ВВП або 8% особового фінансового стану всіх жителів планети.

Нове дослідження офшорних капіталів, підготовлене Зукманом і його колегами Аннет Альстадсетер і Нільсом Йохансеном з Національного бюро економічних досліджень (НБЕІ) на початку осені 2017 року, показало, які держави є лідерами за обсягом капіталу в офшорах по відношенню до свого ВВП. Виявилося, що найменше послугами податкових гаваней користуються скандинавські країни. Наприклад, в скандинавських країнах лише 10,5% стану 0,1% найбагатших жителів зберігається в офшорах.

Раніше в Державній фіскальної службі України розповіли, скільки експортних операцій проходять через офшори. Так, за даними ДФС, майже дві третини, або 74% експортних операцій в Україні проходять за непрямими контрактами, тобто через офшори.

Показати ще новини
Радіо NV
X