В обхід України. Газпром порахував, скільки газу можна поставляти через нові газопроводи

24 жовтня 2016, 07:59
Російська компанія Газпром, монополіст на ринку газу, хоче досконало вивчити можливість поставки через морські газопроводи до 120 мільярдів кубометрів газу на рік

Як уточнює Прайм, йдеться про Північний потік і Північний потік-2.

Відомо, що компанія взялася за "інвестиційний задум розширення ЄСГ для збільшення подачі газу в морські газопроводи Північний потік і Північний потік-2 до 120 мільярдів кубометрів на рік".

Відео дня

Наразі обирають виконавця дослідницької роботи, ціна контракту - 12,7 мільйона рублів.

Російсько-німецький проект газопроводу Північний потік - 2 по дну Балтійського моря активно лобіюється Москвою як альтернатива постачанню газу через територію України. Однак його будівництво викликає неоднозначну реакцію у країн Східної Європи.

У травні 2016 року проти будівництва газопроводу виступив держсекретар США Джон Керрі, який був упевнений, що Північний потік-2 матиме негативний вплив на Україну, Словаччину і загалом, Східну Європу.

А на початку серпня цього року спеціальний посланник Держдепартаменту США з питань світової енергетики Амос Хохштайн заявив, що Північний потік-2 позбавить Україну $2 млрд доходу від транзиту російського газу в Європу, що може привести українську економіку до колапсу.

Крім того, в липні 2016 року антимонопольний комітет Польщі UOKiK відмовив у погодженні будівництва Північного потоку-2, пояснивши, що це може призвести до суттєвого обмеження конкуренції.

Показати ще новини
Радіо NV
X