В обхід України. Газпром порахував, скільки газу можна поставляти через нові газопроводи
Як уточнює Прайм, йдеться про Північний потік і Північний потік-2.
Відомо, що компанія взялася за "інвестиційний задум розширення ЄСГ для збільшення подачі газу в морські газопроводи Північний потік і Північний потік-2 до 120 мільярдів кубометрів на рік".
Наразі обирають виконавця дослідницької роботи, ціна контракту - 12,7 мільйона рублів.
Російсько-німецький проект газопроводу Північний потік - 2 по дну Балтійського моря активно лобіюється Москвою як альтернатива постачанню газу через територію України. Однак його будівництво викликає неоднозначну реакцію у країн Східної Європи.
У травні 2016 року проти будівництва газопроводу виступив держсекретар США Джон Керрі, який був упевнений, що Північний потік-2 матиме негативний вплив на Україну, Словаччину і загалом, Східну Європу.
А на початку серпня цього року спеціальний посланник Держдепартаменту США з питань світової енергетики Амос Хохштайн заявив, що Північний потік-2 позбавить Україну $2 млрд доходу від транзиту російського газу в Європу, що може привести українську економіку до колапсу.
Крім того, в липні 2016 року антимонопольний комітет Польщі UOKiK відмовив у погодженні будівництва Північного потоку-2, пояснивши, що це може призвести до суттєвого обмеження конкуренції.