В НБУ розповіли, що покращить фінансову стабільність України

13 червня 2018, 08:19

Короткострокові та середньострокові ризики для макроекономічної та фінансової стабільності України зведуться до мінімуму у разі отримання ще двох траншів до завершення програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Про це йдеться у звіті Національного банку України (НБУ).

Як відзначають у регуляторі, українська економіка відновлюється третій рік поспіль, проте темпи зростання “обмежені через кволий перебіг структурних реформ”.

Відео дня

“Забезпечення вищої динаміки перетворень – основне завдання уряду та парламенту. Ці реформи критичні як для збереження макрофінансової стабільності, так і для забезпечення довгострокового економічного зростання в Україні”, - йдеться у звіті.

У Нацбанку відзначили, що ключовим викликом у короткостроковому періоді є необхідність рефінансувати зовнішні борги України.

“Без співпраці з міжнародними фінансовими організаціями Україна не зможе на вигідних умовах залучати кошти на зовнішніх ринках, щоб рефінансувати власні зобов’язання”, - підкреслили в регуляторі.

В Нацбанку додали, що після прийняття закону Про Вищий антикорупційний суд з’явилися "обґрунтовані надії на відновлення співпраці з МВФ”.

Раніше голова Нацбанку Яків Смолій також заявив, що Україна може отримати п'ятий транш МВФ до осені цього року.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже ухвалені пенсійна реформа і закон про приватизацію.

У березні цього року голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман у інтерв'ю НВ заявляв, що Україна може розраховувати на четвертий перегляд програми кредитування вже до травня 2018 року, якщо українська влада зможе продемонструвати прогрес у виконанні необхідних реформ у найближчі місяць-два.

Однак пізніше Нацбанк передбачив виділення чергового кредитного траншу МВФ (приблизно $1,9 млрд) лише у другому півріччі 2018 року.

Водночас міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує отримання Україною наступного траншу у третьому кварталі 2018 року.

Раніше екс-міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв'ю НВ заявляв, що Україна планує укласти з МВФ нову програму розширеного фінансування після завершення поточної.

НБУ розраховує, що обсяг наступної програми співпраці з МВФ може становити приблизно $5,5 млрд. Водночас регулятор, як і раніше, очікує надходження від МВФ приблизно $2 млрд у 2018 році за поточною програмою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X