В НБУ помітили поліпшення платоспроможності бізнесу

19 грудня 2017, 09:42
Платоспроможність бізнесу в Україні покращилася на тлі стабілізації економічної ситуації, вважають у Національному банку України (НБУ). У зв'язку з цим регулятор має намір стимулювати роботу банків з проблемною заборгованістю

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як заявив директор департаменту фінансової стабільності центробанку Віталій Ваврищук, макроекономічне середовище мало змінилося за останнє півріччя: темпи економічного зростання залишаються досить низькими.

Відео дня

Водночас, говорить він, істотно покращилася платоспроможність позичальників банків - як компаній реального сектора, так і домогосподарств.

Як уточнив заступник директора департаменту фінансової стабільності НБУ Євген Дубогриз, рентабельність по EBITDA реального сектора до кінця третього кварталу перевищила 12%.

Більш того, інші боргові показники, такі як борг до EBITDA, а також покриття процентних видатків операційним прибутком, свідчать, що наразі для більшості галузей, крім хімічної та будівельної, виплата відсотків вже не є проблемою.

За словами заступника голови НБУ Катерини Рожкової, робота деяких банків у напрямку поліпшення структури своїх активів дає свої результати: свідомі позичальники починають реструктуризувати заборгованість і співпрацювати з банками.

Водночас, додала вона, існує ціла низка позичальників, які сьогодні не прагнуть до конструктивного діалогу, тому Нацбанк має намір сприяти вирішенню цієї ситуації.

Крім цього, додала Рожкова, регулятор має намір стимулювати банки до більш активної роботи з проблемними боргами.

За словами Ваврищука, велика частина неробочих кредитів становлять позики великим бізнес-групам, які на сьогодні не виявляють бажання обслуговувати ці кредити. Спроби реструктуризувати таку заборгованість часто наштовхуються на дуже високі апетити проблемних позичальників.

Як повідомлялося, Національний банк України повідомив, що банківська система України в 2017 році встановила світовий рекорд за розміром проблемних кредитів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X