В НБУ назвали причини червневого уповільнення зростання цін

0 коментувати
Уповільнення інфляції випереджає прогнози НБУ і пояснюється різким зниженням зростання цін на сировинні продукти
Фото: pixabay.com / kpgolfpro

Уповільнення інфляції випереджає прогнози НБУ і пояснюється різким зниженням зростання цін на сировинні продукти

У червні споживча інфляція уповільнилася до 6,9% в річному вимірі, а в місячному вимірі була зафіксована дефляція на рівні 0,2%

Як повідомляє Національний банк, подальше уповільнення інфляції у річному вимірі було очікуваним і навіть дещо випереджало прогнозну траєкторію, опубліковану в інфляційному звіті (квітень 2016 року).

"Відхилення від прогнозних показників пояснюється істотнішим, ніж очікувалося, уповільненням річної базової інфляції і стрімким зниженням темпів зростання цін на сирі продукти харчування. Це компенсувало більш значний внесок з боку адміністративно регульованих цін і тарифів", - відзначає регулятор.

Дефляція в місячному вимірі також була забезпечена зниженням базового індексу споживчих цін і здешевленням сирих продовольчих товарів.

"Ціни на товари і послуги, що входять у показники базової інфляції, знизилися на 0,1% в місячному вимірі (у річному вимірі базова інфляція сповільнилася до 8,3%). Цьому сприяли сезонне зниження цін на одяг і взуття, подальше зміцнення курсу гривні, зниження інфляційних очікувань, слабкий попит і вторинні ефекти від здешевлення сирих продуктів харчування", - пояснили в НБУ.

Крім того, ціни на сирі продовольчі товари знизилися на 1,3% у червні порівняно з травнем, насамперед за рахунок істотного здешевлення окремих видів овочів.

Нагадаємо, споживчі ціни в Україні у червні 2016 року знизилися на 0,2% після зростання на 0,1% в травні і 3,5% в квітні.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: