В НБУ назвали причини червневого уповільнення зростання цін

11 липня 2016, 18:30
167
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: pixabay.com / kpgolfpro

Уповільнення інфляції випереджає прогнози НБУ і пояснюється різким зниженням зростання цін на сировинні продукти

У червні споживча інфляція уповільнилася до 6,9% в річному вимірі, а в місячному вимірі була зафіксована дефляція на рівні 0,2%

Як повідомляє Національний банк, подальше уповільнення інфляції у річному вимірі було очікуваним і навіть дещо випереджало прогнозну траєкторію, опубліковану в інфляційному звіті (квітень 2016 року).

"Відхилення від прогнозних показників пояснюється істотнішим, ніж очікувалося, уповільненням річної базової інфляції і стрімким зниженням темпів зростання цін на сирі продукти харчування. Це компенсувало більш значний внесок з боку адміністративно регульованих цін і тарифів", - відзначає регулятор.

Дефляція в місячному вимірі також була забезпечена зниженням базового індексу споживчих цін і здешевленням сирих продовольчих товарів.

"Ціни на товари і послуги, що входять у показники базової інфляції, знизилися на 0,1% в місячному вимірі (у річному вимірі базова інфляція сповільнилася до 8,3%). Цьому сприяли сезонне зниження цін на одяг і взуття, подальше зміцнення курсу гривні, зниження інфляційних очікувань, слабкий попит і вторинні ефекти від здешевлення сирих продуктів харчування", - пояснили в НБУ.

Крім того, ціни на сирі продовольчі товари знизилися на 1,3% у червні порівняно з травнем, насамперед за рахунок істотного здешевлення окремих видів овочів.

Нагадаємо, споживчі ціни в Україні у червні 2016 року знизилися на 0,2% після зростання на 0,1% в травні і 3,5% в квітні.

Головне

Події

Вчора, 17:05

article_img
Стан Бекірова різко погіршився - Чубаров
Футбол

Вчора, 18:46

article_img
Півзахисник збірної України наблизився до переходу в шотландський гранд - ЗМІ
Події

Вчора, 13:22

article_img
МОЗ розгляне питання про оголошення епідемії кору в Україні - Супрун