В НБУ назвали причини червневого уповільнення зростання цін

11 липня 2016, 18:30
У червні споживча інфляція уповільнилася до 6,9% в річному вимірі, а в місячному вимірі була зафіксована дефляція на рівні 0,2%

Як повідомляє Національний банк, подальше уповільнення інфляції у річному вимірі було очікуваним і навіть дещо випереджало прогнозну траєкторію, опубліковану в інфляційному звіті (квітень 2016 року).

"Відхилення від прогнозних показників пояснюється істотнішим, ніж очікувалося, уповільненням річної базової інфляції і стрімким зниженням темпів зростання цін на сирі продукти харчування. Це компенсувало більш значний внесок з боку адміністративно регульованих цін і тарифів", - відзначає регулятор.

Дефляція в місячному вимірі також була забезпечена зниженням базового індексу споживчих цін і здешевленням сирих продовольчих товарів.

"Ціни на товари і послуги, що входять у показники базової інфляції, знизилися на 0,1% в місячному вимірі (у річному вимірі базова інфляція сповільнилася до 8,3%). Цьому сприяли сезонне зниження цін на одяг і взуття, подальше зміцнення курсу гривні, зниження інфляційних очікувань, слабкий попит і вторинні ефекти від здешевлення сирих продуктів харчування", - пояснили в НБУ.

Крім того, ціни на сирі продовольчі товари знизилися на 1,3% у червні порівняно з травнем, насамперед за рахунок істотного здешевлення окремих видів овочів.

Відео дня

Нагадаємо, споживчі ціни в Україні у червні 2016 року знизилися на 0,2% після зростання на 0,1% в травні і 3,5% в квітні.

Показати ще новини
Радіо NV
X