У НБУ допустили зняття валютних обмежень

4 червня 2018, 14:45

Більшість членів монетарного комітету Національного банку (НБУ) виступили за збереження жорсткої монетарної політики в 2018 році в разі продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ). При цьому вони схиляються до ослаблення валютного регулювання.

Про це йдеться в протоколі засідання комітету регулятора.

Члени Комітету зазначили, що в разі розвитку подій за базовим сценарієм, який передбачає продовження співпраці із МВФ, Нацбанку доцільно здійснити подальшу лібералізацію валютних обмежень, щоб підтримати економічний розвиток.

Відео дня

При цьому, згідно з документом, більшість членів комітету назвали низькою ймовірність зниження облікової ставки до кінця 2018 року.

У разі подальшого зволікання структурних реформ і відсутність фінансової підтримки з боку офіційних кредиторів ситуація буде розвиватися за альтернативним сценарієм.

Як вважають члени комітету, саме по собі неотримання кредитного траншу МВФ не є приводом для підвищення облікової ставки. Майбутні рішення щодо облікової ставки, у разі розвитку подій за альтернативним сценарієм, будуть залежати від оцінки комплексу ризиків, йдеться в протоколі.

Разом з тим вони попереджають: українська економіка, як і раніше, істотно залежить від ситуації на зовнішніх ринках - як фінансових, так і товарних. Отже відсутність фінансової підтримки з боку офіційних кредиторів підвищує уразливість економіки і фінансового ринку країни, особливо в умовах обмеженого доступу на світові ринки капіталу.

Відзначимо, що 24 травня Нацбанк вирішив зберегти облікову ставку на колишньому рівні - 17% річних. При цьому регулятор зазначає ослаблення інфляційного тиску.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X