Синхронізоване сповільнення. Чому МВФ погіршив оцінку зростання світового ВВП

16 жовтня 2019, 09:37

Через торгову війну між США і Китаєм глобальне зростання в 2019 році сповільниться до 3%, найнижчого рівня з часів світової фінансової кризи.

Про це у вівторок, 15 жовтня, попередили в Міжнародному валютному фонді.

Як наголошується в новій доповіді Фонду про перспективи розвитку світової економіки, зараз відбувається «синхронізоване сповільнення».

Відео дня

«Ці знижені темпи є наслідком підвищення торгових бар'єрів, зростання невизначеності щодо торгівлі і геополітики, специфічних чинників, що створюють макроекономічні труднощі в ряді країн з ринком, що формується, і структурних умов, таких як низькі темпи зростання продуктивності і старіння населення в країнах з розвиненою економікою», - зазначила Гіта Гопінат, головний економіст МВФ.

Згідно з прогнозом Фонду, в 2020 році темпи світового зростання трохи підвищаться, до 3,4%, що на 0,2% нижче квітневих прогнозів. Це відновлення буде обмеженим за охопленням і неміцним.

«У країнах з розвиненою економікою зростання, за прогнозом, сповільниться до 1,7% в 2019 і 2020 роках, тоді як в країнах з ринком, що формується, і країнах, що розвиваються, прогнозується підвищення темпів з 3,9% в 2019 році до 4,6% в 2020 році. Приблизно половина цього підвищення обумовлена відновленням зростання або менш глибокою рецесією в країнах з ринком, що формується, які відчувають стрес (такі як Туреччина, Аргентина і Іран), а інша частина - відновленням зростання в країнах, де його темпи в 2019 році значно знизилися в порівнянні з 2018 роком, таких як Бразилія, Мексика, Індія, Росія і Саудівська Аравія», - розповіли в МВФ.

У доповіді йдеться, що особливістю млявого зростання в 2019 році є «різке і широке за географічним охопленням зниження активності в обробній промисловості і торгівлі». Це викликано декількома факторами. Підвищення тарифів і тривала невизначеність щодо торговельної політики привели до ослаблення інвестицій і попиту на інвестиційні товари. Скорочення в автомобільній промисловості також пов'язано зі специфічними шоками (такими як збої через введення нових нормативів викидів в зоні євро і Китаї), що мають довготривалі наслідки. В результаті зростання обсягу торгівлі в першій половині 2019 року склало 1% - найнижчий рівень з 2012 року.

«На відміну від слабкого зростання в обробній промисловості і торгівлі, темпи зростання сектору послуг в значній частині країн світу не знижуються, внаслідок чого в країнах з розвиненою економікою зберігаються динамічна кон'юнктура на ринках праці і стійке зростання заробітної плати. Розбіжність між обробною промисловістю і сектором послуг зберігається незвично довго, що викликає стурбованість щодо того, чи пошириться слабка динаміка в обробній промисловості на сектор послуг і якщо так, то коли це станеться. Деякі випереджаючі індикатори, наприклад, нові замовлення на послуги, знизилися в США, Німеччині та Японії, але залишаються стійкими в Китаї», - додали у Фонді.

Нагадаємо, МВФ поліпшив прогноз зростання ВВП України в 2019 році з 2,7% до 3%. Прогноз на 2020 рік залишився без змін на рівні 3%. До 2024 року зростання ВВП може скласти 3,3%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X