«Окупиться з лишком». У МВФ назвали найшвидший спосіб відновити економіку

7 квітня 2021, 19:05

У МВФ відзначили, що більш швидка глобальна вакцинація дозволить швидше взяти вірус під контроль. Своєю чергою це дозволить зібрати понад $1 трлн додаткових глобальних податкових надходжень до 2025 року.

У Міжнародному валютному фонді вважають, що найшвидший спосіб почати нормалізацію державних фінансів - витрачати більше коштів на вакцинацію, пише Reuters.

У Фонді відзначили, що якщо більш швидка глобальна вакцинація дозволить швидше взяти вірус під контроль, то до 2025 року в країнах з розвиненою економікою можна буде зібрати понад $1 трлн додаткових глобальних податкових надходжень.

Відео дня

У МВФ додали, що якщо цей сприятливий сценарій здійсниться, обсяг виробництва світового ВВП може збільшитися на $9 трлн за той же період. Відзначається, що це станеться внаслідок того, що бізнес відновлює роботу і наймає нових співробітників більш швидко.

«Таким чином, вакцинація окупиться з лишком», - вважають в МФВ.

За оцінками МВФ, з моменту початку пандемії по 17 березня цього року уряди різних країн направили близько $16 трлн на фінансову підтримку в зв'язку з пандемією. Ця сума включає $10 трлн додаткових витрат і втрачених доходів і ще $6 трлн державних позик, гарантій та вливань капіталу для підприємств.

За підсумками 2020 року середній дефіцит бюджету в країнах з розвиненою економікою досяг 11,7% ВВП проти 2,9% в 2019-му. У поточному році Фонд прогнозує дефіцит в 10,4%.

МВФ прогнозує, що в країнах з економікою, що розвивається в 2021 році дефіцит складе 7,7%, в країнах з низьким рівнем доходу - 4,9%.

Раніше директор-розпорядник Фонду Крісталіна Георгієва зазначила, що вливання США трильйонів доларів на відновлення національної економіки в кінцевому рахунку допомагає всьому світу, проте для сталого глобального прогресу потрібно забезпечити рівні шанси відновлення для всіх країн.

Нагадаємо, що за підрахунками МВФ світова економіка відновлюється швидше прогнозів . Як ризиків для зростання економіки в Фонді відзначали нові штами коронавируса. Також повідомлялося, що Фонд може виділити $ 650 млрд на порятунок світової економіки.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X