У світовій економіці почалося синхронне уповільнення - дослідження

8 квітня 2019, 10:55

Темпи глобального економічного зростання знижуються, і цей процес складно повернути назад

Для глобальної економіки настав період "синхронного уповільнення". Про це йдеться в дослідженні видання The Financial Times і аналітичного центру Brookings, повідомляє РБК.

Індикатори настроїв суб'єктів економіки і базові статистичні показники погіршуються. Поки що не йдеться про настання рецесії, однак темпи глобального економічного зростання знижуються, і цей процес складно повернути назад. Істотний вплив на негативні показники надають геополітична невизначеність і торгові війни.

Відео дня

У країнах з розвиненою економікою, констатують автори звіту, зберігається високий рівень держборгу. Це перешкоджає застосуванню податкових і бюджетних методів стимулювання зростання економіки.

У США знижуються темпи зростання таких базових показників, як зайнятість і роздрібні продажі. Крім того, прибутковість тримісячних казначейських векселів США вперше з 2007 року перевищила ставки по десятирічним держоблігаціям. Це, як в 2018 році вказували автори дослідження Федерального резервного банку Сан-Франциско, може бути індикатором майбутньої економічної рецесії.

Темпи економічного зростання в Європі знижуються слідом за економікою Німеччини. 31 січня міністерство економіки і енергетики Німеччини різко скоротило прогноз по зростанню економіки країни з 1,8% до 1% в 2019 році, пов'язавши це з наслідками Brexit і торговими конфліктами США і Китаю.

Єврокомісія виявилася менш песимістичною, але прогноз по зростанню німецької економіки також знизила, з 1,8% до 1,1%. У порівнянні з листопадовим прогнозом, в лютому Єврокомісія знизила оцінки зростання в 2019 році всіх економік єврозони, крім Греції та Мальти. Прогноз по зростанню ВВП всієї єврозони знижений з 1,9 до 1,3%.

В цілому Brookings виділяє три основні чинники, що загрожують світовому економічному зростанню. Перший - втрата імпульсу зростання в розвинених економіках, що надасть прямий вплив на обсяги імпорту та транскордонні потоки товарів. Другий - погіршення споживчих настроїв і індексів ділового клімату, що веде до зниження попиту і падіння інвестицій у виробничий капітал. Третій фактор - геополітичні ризики, в тому числі зростання популізму.

Раніше повідомлялося, що Світовий банк знизив прогноз зростання економіки України в 2019 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X