Україну попередили про ризик потрапити в офшорний список ЄС

12 лютого 2018, 16:55

Україна ризикує ввійти до списку офшорних країн Європейського Союзу (ЄС), якщо не виконає вимоги мінімального стандарту Плану дій співтовариства BEPS (Base erosion and Profit Shifting – план протидії розмивання оподатковуваної бази та виведення прибутку з-під оподаткування).

Про це повідомила радник міністра фінансів Олена Макеєва на своїй Facebook-сторінці.

За словами Макеєвої, як член співтовариства BEPS, Україна взяла на себе зобов’язання виконати мінімальний стандарт Плану дій співтовариства.

Відео дня

“Цей стандарт включає обов’язковий перегляд діючих конвенцій про уникнення подвійного оподаткування в частині запобігання зловживанням з конвенціями та удосконалення процедури врегулювання спорів”, - відзначає вона.

Таким чином, Україна вже до 30 червня повинна самостійно оцінити стан виконання мінімального стандарту Плану дій BEPS і виконати його до кінця року.

За словами Макеєвої, у разі невиконання мінімального стандарту, Україна ризикує бути включеною до списку офшорних країн ЄС.

При цьому, Україна відмовилася підписувати Багатосторонню угоду (MLI), розроблену Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Так, в офіційному листі генсекретаря ОЕСР Ангеля Гурріа до президента України Петра Порошенка відзначається, що затримка українською стороною підписання угоду може дати негативний сигнал міжнародному співтовариству. Натомість підписання документу стане підтвердженням боротьби з офшорами Україною.

Нагадаємо, що 5 грудня 2017 року міністри фінансів країн ЄС затвердили чорний список "податкових гаваней", до якого увійшли 17 юрисдикцій за межами Євросоюзу.


BEPS - план дій ОЕСР для протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування. Понад 100 країн та юрисдикцій співпрацюють для реалізації заходів BEPS.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X