У Мінекономрозвитку відреагували на програну Росії суперечку в СОТ

8 квітня 2019, 11:54

Мінекономрозвитку вивчає матеріали справи і розробляє стратегію подальшого захисту інтересів України в рамках СОТ

Мінекономрозвитку вивчає матеріали справи щодо транзитних обмежень Росії і розробляє стратегію подальшого захисту інтересів України в рамках СОТ, повідомляє Укрінформ.

Відео дня

"Дійсно, СОТ поширила рішення групи експертів у справі DS 512, в якій Україна виступає проти Російської Федерації. Україна стверджує, що РФ неправомірно обмежила транзитний рух з території України через територію РФ в треті країни і порушила базові принципи багатосторонньої торговельної системи", - заявили у міністерстві.

Так, група експертів визначила, що Російська Федерація може аргументувати застосування обмежень транзитного руху статтею 21 Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) 1994 ("Винятки з міркувань безпеки"), оскільки дійсно існує "надзвичайна ситуація в міжнародних відносинах" між Україною і Російською Федерацією в розумінні цієї статті.

Група експертів не надала будь-яких рекомендацій щодо приведення заходів у відповідність до положень ГАТТ 1994.

У міністерстві зазначають, що такі висновки групи експертів одночасно означають, що всі дії України в торговельно-економічній сфері, спрямовані на протидію агресії Російської Федерації, є безумовно виправданими в очах міжнародного права і міжнародної спільноти (санкції, ембарго, обмеження в сфері валютно-фінансового регулювання і всі інші обмеження). Саме ці обмеження є предметом розгляду ініційованої Російською Федерацією проти України "санкційної справи" DS 525, де РФ стверджує, що Україна порушила свої зобов'язання, коли наклала обмеження на імпорт російських товарів.

Як заявили в міністерстві, група експертів СОТ визнала: Україна довела б, що введені заходи РФ щодо обмеження транзитного руху не відповідають зобов'язанням в рамках СОТ, якби такі заходи були введені не під час "надзвичайних обставин у міжнародних відносинах".

"Нині Мінекономрозвитку вивчає матеріали справи і розробляє стратегію подальшого захисту інтересів України в рамках СОТ", - заявили в міністерстві.

Як повідомлялося, СОТ не визнала порушенням транзитні обмеження для України через територію Росії.

Показати ще новини
Радіо NV
X