В МЕРТ відзвітували про покращення ситуації з тіньовою економікою

17 листопада 2016, 17:59
У І півріччі 2016 року рівень тіньової економіки склав 38% від офіційного ВВП, що на 4 відсоткових пункти менше порівняно з показником відповідного періоду 2015 року

Про це йдеться в звіті Мінекономрозвитку.

Детінізації сприяло утвердження певної макроекономічної стабільності. Інфляція склала 4,9% за перше півріччя проти 40,7% у відповідному періоді 2015 року. Девальвація обмінного курсу при цьому склала 6,5% порівняно зі зростанням у 1,4 рази у 2015.

Відео дня

Окрім того, у відомстві побачили певне поліпшення бізнес-клімату внаслідок політики дерегуляції.

"В той же час, слід зазначити, що процес детінізації стримується нерозв’язаними досі проблемами, які негативно позначаються на показниках розвитку економіки країни в цілому. Це, зокрема продовження тенденції до скорочення обсягів кредитування корпоративного сектору, збереження низької зовнішньоекономічної кон’юнктури, введення імпортних та транзитних обмежень Російською Федерацією, тощо", - йдеться в повідомленні.

За попердніми розрахунками Мінекономровзитку, у І півріччі 2016 року рівень тіньової економіки склав 38% від офіційного ВВП, що на 4 відсоткових пункти менше порівняно з показником відповідного періоду 2015 року. Про це йдеться у звіті, який підготував Департамент економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку.

Детінізація є результатом дії кількох факторів:

  • закріплення відносної макроекономічної стабільності (інфляція за перше півріччя склала 4,9% проти 40,7% у відповідному періоді 2015 року; девальвація обмінного курсу гривні при цьому становила 6,5% порівняно зі зростання у 1,4 рази у січні-червні 2015 року);
  • поліпшення бізнес-клімату внаслідок дотримання політики дерегуляції та оптимізації функціонування державного сектору економіки з метою підвищення його ефективності (відповідно до рейтингу Doing Business-2017 Україна посіла 80 місце серед 190 країн; у рейтингу Doing Business-2016, уточненому відповідно до методології, застосованій цьогоріч, Україні належало 81 місце серед 189 країн);
  • поступового відновлення та формування нових міжгалузевих зв’язків в економіці;
  • започаткування процесів детінізації на ринку праці внаслідок зниження ЄСВ.

В той же час, слід зазначити, що процес детінізації стримується нерозв’язаними досі проблемами, які негативно позначаються на показниках розвитку економіки країни в цілому. Це, зокрема продовження тенденції до скорочення обсягів кредитування корпоративного сектору, збереження низької зовнішньоекономічної кон’юнктури, введення імпортних та транзитних обмежень Російською Федерацією, тощо.

Зі звітом “Загальні тенденції тіньової економіки в Україні у І півріччі 2016 року” можна ознайомитись за посиланням: http://bit.ly/2gm91Vt.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X