"Грошей компанія не заробляє, а інвестиції потрібні величезні. Зокрема, у побудову сучасної системи обслуговування клієнтів. Київенерго сьогодні, м'яко кажучи, недолюблюють. Для цього є підстави, я чудово розумію споживачів, але при цьому треба враховувати ті рамки й реалії, в яких працює компанія", - сказав гендиректор ДТЕК.
Він зазначив, що масштабні інвестиційні проекти залишились нереалізованими, тому що немає зрозумілих для компанії регуляторних умов і відсутній "нормальний" концесійний договір на управління комунальним майном міста компанією Київенерго.
"Потрібен глибоко опрацьований концесійний договір, у якому буде викладено зобов'язання і власника, і концесіонера. Як компанія може брати на себе інвестиційні зобов'язання та вкладати гроші без розуміння джерела повернення капіталу? Концесійний договір має укладатися на тривалий період, на п'ять або десять років, тому що в енергетиці довгий інвестиційний цикл. Щоб виконати зобов'язання, повинні бути зрозумілі правила роботи й чітка роль регулятора", - поскаржився Тімченко.
До цього він додав, що компанія-монополіст Київенерго є збитковою на даний момент, тому що витрати перевищують доходу відразу в трьох напрямках діяльності компанії.
"Сьогодні в генерації електроенергії доходу немає, у теплі — немає, у дистрибуції — немає. Тобто три види бізнесу, де діє система "витрати плюс". Якщо в тебе "витрати плюс", заробляти гроші ти не можеш. Тому говорю цілком відповідально: Київенерго сьогодні грошей не приносить", - заявив Тімченко.
Нагадаємо, компанія Київенерго є монополістом на ринку надання електричної та теплової енергії в Києві та входить до складу холдингу ДТЕК, що належить Рінату Ахметову. 25 квітня цього року відбудуться збори акціонерів Київенерго, на яких буде вирішуватися питання про зміну організаційно-правової форми компанії.
Наприкінці березня в Київраді заявляди про необхідність повернути Київенерго під контроль міської влади.
Коментарі
Правила коментування