В компанії Ахметова заявили, що Київенерго неприбуткове і потребує інвестицій

6 коментувати
Гендиректор ДТеК наголосив, що Київенерго потребує величезних інвестицій
Фото: newsradio.com.ua

Гендиректор ДТеК наголосив, що Київенерго потребує величезних інвестицій

Гендиректор компанії ДТЕК, яка контролюється олігархом Ринатом Ахметовим, Максим Тімченко заявив, що Київенерго не приносить прибутку і потребує величезних інвестицій, зокрема, для реалізації сучасної системи обслуговування клієнтів. Про це повідомляє DT.ua

"Грошей компанія не заробляє, а інвестиції потрібні величезні. Зокрема, у побудову сучасної системи обслуговування клієнтів. Київенерго сьогодні, м'яко кажучи, недолюблюють. Для цього є підстави, я чудово розумію споживачів, але при цьому треба враховувати ті рамки й реалії, в яких працює компанія", - сказав гендиректор ДТЕК.

Він зазначив, що масштабні інвестиційні проекти залишились нереалізованими, тому що немає зрозумілих для компанії регуляторних умов і відсутній "нормальний" концесійний договір на управління комунальним майном міста компанією Київенерго. 

"Потрібен глибоко опрацьований концесійний договір, у якому буде викладено зобов'язання і власника, і концесіонера. Як компанія може брати на себе інвестиційні зобов'язання та вкладати гроші без розуміння джерела повернення капіталу? Концесійний договір має укладатися на тривалий період, на п'ять або десять років, тому що в енергетиці довгий інвестиційний цикл. Щоб виконати зобов'язання, повинні бути зрозумілі правила роботи й чітка роль регулятора", - поскаржився Тімченко.

До цього він додав, що компанія-монополіст Київенерго є збитковою на даний момент, тому що витрати перевищують доходу відразу в трьох напрямках діяльності компанії. 

"Сьогодні в генерації електроенергії доходу немає, у теплі — немає, у дистрибуції — немає. Тобто три види бізнесу, де діє система "витрати плюс". Якщо в тебе "витрати плюс", заробляти гроші ти не можеш. Тому говорю цілком відповідально: Київенерго сьогодні грошей не приносить", - заявив Тімченко.

Нагадаємо, компанія Київенерго є монополістом на ринку надання електричної та теплової енергії в Києві та входить до складу холдингу ДТЕК, що належить Рінату Ахметову. 25 квітня цього року відбудуться збори акціонерів Київенерго, на яких буде вирішуватися питання про зміну організаційно-правової форми компанії.

Наприкінці березня в Київраді заявляди про необхідність повернути Київенерго під контроль міської влади. 

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: