Команда Зеленського закликала Нафтогаз і Кабмін провести консультації з МВФ і знизити ціну газу для населення

24 квітня 2019, 10:18

Команда шоумена Володимира Зеленського, який переміг на виборах президента України, закликає знизити ціну газу для населення з 1 травня.

Відповідну заяву опубліковано в Facebook.

"Давайте не на словах, а на ділі покажемо, що ми можемо приймати рішення в інтересах людей. Останні чотири місяці ціни на газ у Європі знижувалися і зараз ціна газу для населення в Україні вища, аніж ціна газу на біржі у Європі. Тому ми закликаємо НАК Нафтогаз України та Кабінет Міністрів провести відповідні консультації з МВФ та, замість запланованого підвищення, вийти на відповідне пониження ціни газу для населення із 1 травня", - заявили в команді Зеленського.

Відео дня

Зазначається також, що з 1 червня Росія може обмежити поставки нафти і нафтопродуктів в Україну, а з 1 січня 2020 року - зупинити транзит газу через Україну, що призведе до значних фінансових втрат і ризиків в питанні поставок газу.

"Ці виклики вимагають від нас ефективних, швидких дій і об'єднання зусиль", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, постанова Кабміну №867 від 19 жовтня 2018 року, якою  затверджено положення про покладання спеціальних зобов'язань на суб'єктів ринку природного газу, передбачає, що з 1 травня ціна газу для населення і теплової генерації складе 8,6 грн/ куб. м. Підвищення вартості блакитного палива є однією з вимог МВФ,

22 квітня в Нафтогазі повідомили, що узгодили з Кабміном зменшення регульованої ціни на газ для населення з 1 травня 2019 року на 30 копійок - до 8,25 грн/куб. м. У компанії заявили, що розробили механізм, який передбачає, що якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів нижча за встановлену в постанові КМУ №867, ціна для населення знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості буде вищою за визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X