В КМДА розповіли, коли у Києві включать гарячу воду

28 серпня 2018, 17:51

Київська міська держадміністрація (КМДА) очікує, що 15-16 вересня Київ зможе укласти угоду з Нафтогазом, після чого буде відновлено гаряче водопостачання в місті.

Про це зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час брифінгу у вівторок, 28 серпня, передає Укрінформ.

За його словами, спільно з Нафтогазом при координації Кабінету міністрів було напрацьовано алгоритм дій, який дозволяє вийти на прийняття компромісного рішення.

Відео дня

Так, 29 серпня Кабмін має розглянути внесення змін до постанови, що стосується надання субвенції із державного бюджету на погашення різниці у тарифах.

Пантелеєв нагадав, що заборгованість Київенерго перед Нафтогазом становить приблизно 3,3 млрд грн, заборгованість споживачів перед Київенерго - близько 2,6 млрд грн.

При цьому існує зобов'язання держави перед Київенерго - різниця в тарифах за минулі періоди в обсязі 729 млн грн.

"Тому сьогодні дуже гостро стоїть питання погашення державних зобов'язань перед компанією Київенерго...Таким чином маємо легітимний шлях вирішення питання укладання угоди з Нафтогазом”, - підкреслив Пантелеєв.


Нагадаємо, що 1 травня цього року завершилася дія договору міста з Київенерго про використання цілісного енергетичного комплексу столиці. Зараз триває процес передачі в управління комунальних теплових мереж від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова в комунальне підприємство Київтеплоенерго.

Столиця завершила перший етап прийому теплових мереж міста від Київенерго до Київтеплоенерго. Столичні ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 повинні перейти від Київенерго до Київтеплоенерго на другому етапі - до 1 серпня поточного року.

Київтеплоенерго в середині червня звернулося до Господарського суду Києва з проханням визнати підписаним договір з Нафтогазом на постачання газу.

У свою чергу Нафтогаз не підписує договір з Київтеплоенерго в зв'язку з відмовою КМДА приймати на комунальне підприємство Київтеплоенерго борги, раніше сформовані Київенерго перед Нафтогазом. В останньому наголошують, що така позиція КМДА вступає в протиріччя зі ст. 22 закону Про теплопостачання.

9 липня Нафтогаз України подав зустрічний позов до Київтеплоенерго в межах суперечки між сторонами про правонаступництво газових боргів і укладення договору на поставку газу.

13 липня, в Нафтогазі назвали умову вирішення конфлікту з Київенерго.

19 липня Господарський суд Києва відмовився передати заборгованість Київенерго перед Нафтогазом за спожитий газ комунальному підприємству Київтеплоенерго.

Показати ще новини
Радіо NV
X