В Кабміні повідомили, коли може запрацювати промисловий безвіз з Євросоюзом

28 березня 2019, 18:21

Підписання угоди про відповідність і прийнятність промислової продукції за ЄС можливе у 2020 році

"Промисловий безвіз" з Євросоюзом, тобто підписання угоди АСАА (Угоди про відповідність і прийнятність промислової продукції), можливий у 2020 році. Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє Урядовий портал.

Відео дня

"Сподіваюся, що зареєстрований позавчора (26 березня 2019 року, - ред.) євроінтеграційний законопроект про ринковий нагляд народні депутати ухвалять у квітні одразу після законопроекту про середню освіту. Відповідно після цього ЄС має ухвалити рішення про оціночну місію, що зробить можливим уже в 2020 році вийти на підписання Угоди АСАА", – сказала віце-прем’єр-міністр.

Водночас вона висловила жаль, що три тижні тому Верховна Рада провалила голосування законопроекту №6235, що стосувався адаптації національного законодавства в частині технічних регламентів та оцінки відповідності законодавству Європейського Союзу.

Віце-прем’єр-міністр сподівається, що за активної залученості Міністерства економічного розвитку і торгівлі підготовка до укладення угоди пришвидшиться.

Вона також зазначила, що Україна вже досягла технічної сумісності з ЄС у трьох пріоритетних промислових секторах економіки. На черзі – робота над досягненням такої сумісності і в інших секторах.

Визнання еквівалентності української системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейській значно спростить експорт промислової продукції до ЄС, зокрема, виробники зможуть отримувати необхідні сертифікати в Україні.

Раніше повідомлялося, що вже в березні Україна повністю вичерпала 11 з 40 квот на безмитний експорт товарів до Європейського союзу в рамках зони вільної торгівлі.

Показати ще новини
Радіо NV
X