В Європейській бізнес-асоціації закликали зберегти часові обмеження в законі про "три посилки"

19 січня 2018, 09:09

Європейська бізнес-асоціація (ЄБА) підтримує обмеження "бізнесу човників" як дієву норму, що веде до вирівнювання умов оподаткування та інвестиційної привабливості.

Про це заявив голова комітету імпортерів ЄБА, генеральний директор компанії Bosh-Україна Сергій Максимов, передає Інтерфакс-Україна.

"Рентабельність "білого" товару в нашій групі після сплати податків - 10%, а рентабельність сірої неоподаткованої техніки з Польщі - 40%, й це призводить до попиту на контрабанду: з 6 товарів на Hotline 4 перших позиції посідають наші товари, яких ми не завозили. Тоді й не дивуйтеся, що коли ми пропонуємо Україну для відкриття тут заводів з виробництва техніки (а наш концерн побудував в сусідніх країнах 7 нових фабрик), ми не перемагаємо - бо тут нема рівних умов підприємцям", - розповів представник ЄБА.

Відео дня

На його думку, 40% різниці в ціні з контрабандним товаром складаються за рахунок украденого у держави ПДВ, податку на прибуток і митних зборів.

Члени ЄБА передали голові комітету Ніні Южаніній лист від асоціації проти ухвалення проекту закону №7484, який передбачає виключення діючої з початку року вимоги щодо перебування за кордоном не менше ніж 24 години, як умови для ввезення товарів на суму до 500 євро без сплати митних зборів та податків при перетині кордону залізницею або на автомобілі.

Про свою позицію заявила й Українська рада бізнесу (УРБ, до її складу входять 63 бізнес-асоціації).

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу, згідно з якими без сплати мита можна ввозити товари на суму до €500 (в аеропортах - до €1000) і вагою до 50 кг у разі, якщо громадянин в'їжджає в Україну не частіше одного разу на 72 години і був відсутній в країні більш ніж 24 годин.

Згідно зі змінами, при більш частому в'їзді без податків можна ввезти товари на суму тільки до €50.

Для тих, хто був відсутній в Україні менше 24 годин і в'їжджає в країну частіше одного разу протягом 72 годин базою оподаткування вважається сумарна вартість ввезених товарів, що перевищує в еквіваленті €50, з урахуванням мита, що підлягає оплаті.

Також введені обмеження на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях: тепер їх може бути максимум три протягом одного календарного місяця сумарною фактурною вартістю до €150, тоді як починаючи з четвертої посилки вони вже будуть обкладатися податком, митом і акцизом.

Передбачається, що обмеження набудуть чинності 1 січня 2019 року.

В Державній фіскальній службі (ДФС) наполягали на запровадженні 24-годинного обмеження, оскільки ця умова може вирішити проблему "човникової контрабанди".

Показати ще новини
Радіо НВ
X