В Єврокомісії пояснили, чому пішли на поступки Газпрому

1 листопада 2016, 12:14
Зміна правил використання трубопроводу OPAL підвищить прозорість доступу до нього, а російський Газпром і раніше, при певних умовах, міг використовувати до 100% його потужностей

Про це повідомили в представництві Європейського Союзу в Україні, коментуючи рішення регуляторного органу щодо газопроводу в обхід України, пише Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Газпром повинен буде забезпечити доступ третіх сторін шляхом надання потужностей потоку. 50% потужностей OPAL буде регулюватися. Це означає, що ці потужності повинні бути виділені прозорою і недискримінаційний, застосовуючи повний набір положень, відповідно до законодавства ЄС", - пояснили у представництві.

На думку Єврокомісії, це підвищить прозорість використання трубопроводу OPAL і забезпечують переваги для ефективної роботи на ринку, зокрема, в контексті забезпечення реверсу в Україну і безпеку поставок.

"Український маршрут продовжує мати першорядне значення для європейської безпеки поставок, а потужностей Nord Stream, які наразі не використовуються, далеко не достатньо, щоб замінити значні обсяги, які споживачі ЄС отримують через Україну", - йдеться в коментарі.

Раніше повідомлялося, що єврокомісія підтвердила вилучення газопроводу OPAL (наземне продовження Північного потоку) з норм "третього енергопакету" ЄС до 2033 року

Показати ще новини
Радіо NV
X