В Єврокомісії пояснили, чому пішли на поступки Газпрому
Про це повідомили в представництві Європейського Союзу в Україні, коментуючи рішення регуляторного органу щодо газопроводу в обхід України, пише Інтерфакс-Україна.
"Газпром повинен буде забезпечити доступ третіх сторін шляхом надання потужностей потоку. 50% потужностей OPAL буде регулюватися. Це означає, що ці потужності повинні бути виділені прозорою і недискримінаційний, застосовуючи повний набір положень, відповідно до законодавства ЄС", - пояснили у представництві.
На думку Єврокомісії, це підвищить прозорість використання трубопроводу OPAL і забезпечують переваги для ефективної роботи на ринку, зокрема, в контексті забезпечення реверсу в Україну і безпеку поставок.
"Український маршрут продовжує мати першорядне значення для європейської безпеки поставок, а потужностей Nord Stream, які наразі не використовуються, далеко не достатньо, щоб замінити значні обсяги, які споживачі ЄС отримують через Україну", - йдеться в коментарі.
Раніше повідомлялося, що єврокомісія підтвердила вилучення газопроводу OPAL (наземне продовження Північного потоку) з норм "третього енергопакету" ЄС до 2033 року