В ЄС вирішили посилити контроль над банківськими рахунками

22 листопада 2018, 09:59

Постпреди країн Євросоюзу узгодили позицію на переговорах з Європарламентом про доступ правоохоронних органів до фінансової інформації.

Про це повідомила Рада ЄС, передає Інтерфакс-Україна.

Мета нової директиви в тому, щоб компетентні правоохоронні органи могли отримувати прямий і негайний доступ до інформації, що стосується банківських рахунків, і вивчати її з метою попередження або виявлення порушень кримінального характеру, а також проведення відповідних розслідувань.

Відео дня

"Злочинці, які мають банківські рахунки в одній або декількох країнах, можуть переказувати кошти протягом декількох годин. Правоохоронним органам необхідний прямий і швидкий доступ до фінансової інформації, щоб мати можливість здійснювати розслідування щодо таких засобів і заморожувати їх до переказу", - сказав міністр внутрішніх справ головуючий в Раді ЄС Австрії Герберта Кікла.

За його словами, пропоновані нові правила встановлять ясний юридичний порядок, що дозволяє доступ до такої інформації і обмін нею.

У Брюсселі вважають, що такі заходи необхідні для посилення боротьби проти тероризму та великої злочинності.

Відзначається, що нині наявна директива ЄС щодо недопущення відмивання грошей вже вимагає від держав-членів низки заходів, "які у прийнятний час ідентифікують осіб, які мають банківські рахунки та осередки", а також забезпечують певний доступ до банківської інформації підрозділам фінансової розвідки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X