В ЄБА стурбовані негативними наслідками від податку на виведений капітал

12 березня 2018, 19:16

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) стурбована оподаткуванням на виведений капітал (НВК) господарських операцій, здійснюваних на звичайних ринкових умовах.

Про це повідомила виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко на зустрічі президента Петра Порошенка з бізнесом в Києві в понеділок, 12 березня, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Ми очікуємо публікації нового варіанту законопроекту. Сподіваємося, що бізнес-спільнота отримає можливість ознайомитися з законопроектом заздалегідь і надати коментарі, перш ніж законопроект буде внесений до Верховної Ради", - зазначила вона.

Дерев'янко підкреслила, що необхідно враховувати інтереси сумлінних платників податків. За її словами, не повинні обкладатися податком на виведений капітал господарські операції, здійснювані на звичайних ринкових умовах.

"Потрібно впевнитися, що запропонований законопроект не створює лазівок для ухилення від нового податку і не дає привілеїв саме недобросовісним платникам податків", - пояснила вона.

Відзначимо, що Порошенко зазначив, що не має наміру подавати законопроект про податок на виведений капітал в парламент. Він ініціює його повторне обговорення, хоча в кінці лютого заявляв про свою готовність зареєструвати зазначений документ. При цьому глава держави висловив готовність до будь-яких компромісів, у тому числі до того, щоб дія зазначеного податку поширювалося на малий і середній бізнес на першому етапі його впровадження.

Нагадаємо, на початку грудня 2017 року Порошенко заявив, що введення податку на виведений капітал в 2018 році відміняється. Податок введуть в 2019 році.

Пізніше в ДФС заявляли про 80-мільярдні збитки після введення податку на виведений капітал.

У ДФС також відзначали, що платниками податку на виведений капітал є виключно юридичні особи. При цьому, фізичних осіб-підприємців даний податок не стосується.

Показати ще новини
Радіо NV
X