В АМКУ прокоментували звинувачення Гройсмана

15 червня 2018, 20:37

Антимонопольний комітет України (АМКУ) стурбований позицією прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Кабміну та народних депутатів щодо стану справ у сфері публічних закупівель та кількості порушень з боку замовників та учасників.

Про це повідомили у прес-службі Комітету.

Відзначається, що з 2014 по 2018 роки за рахунок співпраці державних органів були досягнуті значні позитивні результати у напрямку запровадження прозорих закупівель, боротьбі з корупцією в публічних закупівлях, підвищенні рівня довіри бізнесу до цієї сфери.

Відео дня

“Однак, досі мають місце в окремих випадках зловживання як з боку замовників, так і з боку учасників тендерів, які за наслідком можуть призводити до неефективного витрачання державних коштів та зриву важливих для України соціальних проектів”,- заявили в АМКУ.

У Комітеті підкреслили, що значно збільшилася кількість скарг, які надходять до Колегії АМКУ. Багато з них стосуються "дискримінаційних вимог у тендерній документації, а також дискримінаційного підходу під час розгляду та оцінки пропозицій учасників закупівель, коли пропозиції одних неправомірно відхиляються, а інших - визначаються переможцями".

“Антимонопольний комітет України, як орган оскарження, є швидким та ефективним інструментом для захисту порушених прав бізнесу у сфері публічних закупівель. За час своєї роботи ми підтвердили свою спроможність розглядати скарги в надкороткі строки (15 робочих днів), незалежно та неупереджено приймати правомірні рішення”, - йдеться у повідомленні.

У Комітеті підкреслили, що лише 0,5% рішень колегії АМКУ скасовуються судами, а також наголосили, що у випадку незгоди сторін з рішенням, його можливо оскаржити у судовому порядку.

Нагадаємо, що раніше Кабмін вирішив перевірити АМКУ. Зокрема Гройсман доручив Державній аудиторської службі перевірити роботу комітету, посилаючись на заяви від державних органів влади та органів місцевого самоврядування про блокування процедури державних закупівель.

Показати ще новини
Радіо NV
X